Windows 7 Media Center z obsługą gestów

Windows 7 Media Center z obsługą gestów

20.11.2008 12:05, aktual.: 20.11.2008 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na jednym z filmów udostępnionych w serwisie wideo YouTube możemy zobaczyć, jak jeden pracowników Microsoftu prezentuje funkcję Multi-Touch w module Media Center w następcy Visty - systemie Windows 7.

Moduł Media Center w Windows 7 posiada wsparcie dla ekranów dotykowych, bez potrzeby wykorzystywania rozwiązań software'wych firm trzecich oraz dla funkcji Multi-Touch co umożliwia sterowanie centrum multimedialnym z wykorzystaniem gestów.

Krótki filmy, pochodzący z serwisu YouTube przedstawia pracownika Microsoftu, który steruje modułem Media Center bez dotykania ekranu. Prezentowana zawartość modułu jest przewijana, uruchamiana itd. Windows 7 w powiązaniu z Multi-Touch pokazany została na uruchomionym komputerze HP TouchSmart. Prezenter podczas filmu mówi, że funkcja ta nie była dostępna w Media Center w Windows Vista, ale w finalnej wersji Windows 7 z pewnością będzie dostępna.

Wielu przedstawicieli firm produkujących sprzęt mówi, że Multi-Touch nie ma sensownego zastosowania w przypadku zwykłych komputerów desktopowych, ale jak najbardziej, gdy mamy na myśli domowe centra rozrywki, oparte np. na Windows Media Center. Stosowanie myszy i klawiatury w tym wypadku stanie się zbędne.

Z pewnością komputery tego typu znajdą wiele nabywców podczas świątecznego szału zakupów za rok, oczywiście pod warunkiem, że Microsoft do tej pory wyda finalną wersję Windows 7.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także