Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji

Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji

Windows 7 bez zintegrowanych aplikacji
Źródło zdjęć: © IDG
23.09.2008 19:00, aktualizacja: 24.09.2008 08:31

W najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows, Microsoft zdecydował się na usunięcie części aplikacji, które do tej pory były domyślnie instalowane wraz z systemem. Dotknęło to m.in. aplikacji Windows Mail, MovieMaker i Photo Gallery. Będą one oferowane do samodzielnej instalacji poprzez aplikację Windows Live.

Według zapewnień firmy, ma to spowodować szybsze uruchamianie się całego systemu, a także umożliwić w przyszłości firmom zewnętrznym personalizację systemu. Nie podano dokładniejszych informacji jak miałaby wyglądać taka współpraca, jednak Microsoft jest do tego zmuszony po wyrokach, jakie zapadły przeciwko niemu w procesach antymonopolowych.

Microsoft próbuje przyspieszyć premierę swojego najnowszego systemu, która wstępnie planowana jest na drugą połowę 2009 roku. Chce on w ten sposób uniknąć zbyt długich przerw pomiędzy kolejnymi systemami. Pierwsze aktualizacje systemu planowane są na początek 2010 roku, jednak wszystko będzie zależało od reakcji klientów, którzy w przypadku Visty skarżyli się na poważne problemy z kompatybilnością sterowników i oprogramowania od firm zewnętrznych, a także z prędkością działania samego systemu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)