Trwa ładowanie...
dvjaqhe

Windows 10 zbiera dane o tym co robisz. Mimo, że się nie zgadzasz

Użytkownicy serwisu Reddit znaleźli kolejny dowód na to, jak Microsoft traktuje klientów. Windows 10 zbiera o nas informacje i przesyła je na serwery firmy, nawet, gdy nie wyrażamy zgody. Możecie sami to sprawdzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Microsoft robi wszystko, żeby zniechęcić swoich użytkowników
Microsoft robi wszystko, żeby zniechęcić swoich użytkowników (Materiały prasowe)
dvjaqhe

System Windows 10 zbiera "historię aktywności" aplikacji uruchomionych na komputerze i wysyła ją na serwery firmy. Nawet jeżeli nie zgadzamy się na takie praktyki i chcemy zakazać systemowi, to ten i tak będzie kontynuował działania. Typowe działanie dla Microsoftu.

Problem został omówiony w serwisie Reddit. Jeśli nie wierzycie internautom, sprawdźcie sami. Wystarczy kilka minut. W pasku zadań (standardowo umieszczonym na dole ekranu) wyszukaj hasło "Ustawienia". Następnie przejdź do sekcji "Prywatność", a następnie "Historia aktywności". Tutaj zobaczycie z pewnością zaznaczony element "Zezwól systemowi Windows na zbieranie moich działań z tego komputera".

Teoretycznie, jeśli go odznaczymy, powinniśmy mieć możliwość z satysfakcją pomyśleć sobie "no, już nikt nie będzie mnie tu inwigilować". Ale nic bardziej mylnego, Microsoft już zadbał o to, abyśmy nie poczuli się zbyt pewnie. Dane nadal są przesyłane na serwery i łatwo to sprawdzić.

dvjaqhe

Najpierw należy przejść do strony Microsoftu - sekcji prywatności, a następnie kliknąć w link "historia aktywności". W tej części strony możemy zobaczyć całą aktywność związaną z naszym kontem. Teraz wystarczy odznaczyć opcję w Windows 10 - "Zezwól systemowi Windows na zbieranie moich działań z tego komputera". Następnie wystarczy kilka aplikacji i porównać sobie dane z tym, co poprzednio pokazywała historia.

Microsoft przyzwyczaił swoich użytkowników do instalowania niechcianego oprogramowania, nielogicznych funkcji a także braku doprecyzowania, co dana funkcja ma na myśli. Kontrowersyjne działanie "historii aktywności" może mieć coś wspólnego właśnie z tym ostatnim. Istnieje jednak sposób na rozwiązanie tego problemu. Niebawem opublikujemy szczegółowy artykuł, w jaki sposób pozbyć się niechcianego narzędzia Microsoftu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dvjaqhe

dvjaqhe
dvjaqhe