Windows 10: w aktualizacji Microsoft stawia na prywatność użytkowników

Windows 10: w aktualizacji Microsoft stawia na prywatność użytkowników

Windows 10: w aktualizacji Microsoft stawia na prywatność użytkowników
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
06.04.2017 12:34, aktualizacja: 06.04.2017 13:35

Firma Microsoft zapewnia, że prywatność korzystających z systemu Windows 10 jest dla niej istotną kwestią. I dlatego po najnowszej aktualizacji każdy będzie miał możliwość weryfikacji swoich ustawień prywatności.

Aktualizacja Windows 10 Creators Update dostępna będzie od 11 kwietnia. Jedną z najistotniejszych zmian jest sprawienie, by użytkownicy posiadali informacje pozwalające podejmować przemyślane decyzje w zakresie ochrony prywatności.

Pomóc w tym ma opcja wyboru ustawień dla urządzenia. W specjalnym menu użytkownik podejmie decyzję, jakie informacje system ma posiadać. Podzielono je na pięć kategorii: “lokalizacja”, “rozpoznawanie mowy”, “diagnostyka”, “dostosowana zawartość” i “odpowiednie reklamy”.

Jeśli zgodzicie się na pełną akceptację, wówczas Windows 10 będzie znał waszą lokalizację i podzieli się tą wiedzą z innymi aplikacjami, na przykład odpowiedzialnymi za wyświetlanie prognozy pogody. Oprócz tego system będzie mógł wysyłać dane głosowe do Microsoftu (“by pomóc w ulepszaniu usług”), skierować dane diagnostyczne czy wyświetlać reklamy na podstawie waszej aktywności.

Jeżeli nie wyrazicie zgody i wyłączycie wyżej wymienione funkcje lub chociaż przełączycie je na tryb podstawowy, to Windows 10 nie wykorzysta waszej lokalizacji. Nie będzie działał też asystent głosowy, a Microsoft otrzyma mniej danych związanych z napotkanymi problemami systemu. Reklamy nadal będą się pojawiać, ale będą one ogólne, a nie spersonalizowane.

Dostęp do tych opcji uzyskamy, wciskając przycisk Start, przechodząc do Ustawień Windows, a następnie do menu Prywatność.

W przypadku osób, które po raz pierwszy konfigurują nowe urządzenie z Windows 10 lub instalują Windows 10, wybóru dokonają podczas instalacji.

- W kolejnych aktualizacjach w dalszym ciągu będziemy ulepszać nasze produkty i uwzględniać uwagi użytkowników dotyczące zbierania danych oraz ustawień prywatności. Naszym celem jest zapewnienie dostępu do jeszcze szerszego zakresu informacji oraz umożliwienie weryfikacji i usuwania zebranych danych za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego prywatności Microsoft - informuje Microsoft na swoim blogu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)