Windows 10 April 2018 instaluje niechciane aplikacje. Użytkownicy są wściekli po aktualizacji

Windows 10 April 2018 instaluje niechciane aplikacje. Użytkownicy są wściekli po aktualizacji
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando

15.05.2018 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od premiery Windows 10 co jakiś czas pojawia się aktualizacja a wraz z nią często złe wiadomości dla użytkowników. Tym razem jest nie inaczej, tak zwany bloatware, zalał Windowsa kolejną falą niepotrzebnych aplikacji i reklam. Microsoft zaśmieca pamięć urządzeń swoich użytkowników.

Sytuacja po raz kolejny powraca, mimo wielokrotnego buntu użytkowników przeciw praktykom Microsoftu. Po zainstalowaniu Windows 10 April 2018 Update, nawet jeśli wcześniej już usuwaliście zaśmiecające oprogramowanie, to zobaczycie je znowu. W magiczny sposób powracają na swoje miejsce.

Najnowsza aktualizacja instaluje między innymi gry. Wśród nich są znane większości użytkowników Windows 10 Candy Crush Saga czy Bubble Witch 3 Saga. Te gry znajdziecie w menu start, jako duże kafelki. Po aktualizacji możecie się ich spodziewać. Nawet jeśli wcześniej zostały usunięte, powrócą na miejsce.

Firma nie odpowiada na rozwścieczone głosy internautów. Nie wiadomo, czy jest to przeoczenie, czy celowa praktyka Microsoftu. Jak widać z gigantem się nie dyskutuje, bo nie chce słuchać głosu ludu. Pozostaje się przyzwyczaić i starannie, własnoręcznie usuwać programy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)