WinDirStat - wolne miejsce na wagę złota

WinDirStat - wolne miejsce na wagę złota

05.09.2007 18:30

Brakuje miejsca na dysku twardym? Zainstaluj darmowy program WinDirStat 1.2 i zobacz co masz do wyrzucenia. Przejrzysty interfejs, szybkie działanie i spore możliwości to najważniejsze cechy narzędzia.

To nie nowość, że nawet najbardziej pojemne dyski po jakimś czasie zostają zaśmiecone. Jak je wyczyścić bez utraty ważnych plików multimedialnych i dokumentów, a jednocześnie nie poświęcać tygodnia na przeglądanie setek katalogów? Odpowiedź jest prosta WinDirStat pokaże, które katalogi i pliki zajmują najwięcej miejsca.

Dzięki niemu zobaczysz, które foldery zabierają najwięcej pamięci, a które najmniej. W odróżnieniu od innych programów dostępny jest nie tylko widok drzewa katalogu z bocznymi paskami i szczegółowymi danymi, ale również mapa dysku. Pliki z tym samym rozszerzeniem są reprezentowane przez jeden kolor. Użytkownik po kliknięciu w wybrany prostokąt od razu widzi wskazany zasób w drzewie. Pomocna jest również legenda, która ułatwia namierzanie "pożeraczy" pamięci, o których dawno byś zapomniał. Stare instalatory, pliki wymiany danych, pliki maszyn wirtualnych to tylko niektóre przykłady.

Aplikacja posiada przyjazny interfejs, który można dostosować do własnych potrzeb i upodobań. Ważne są również funkcje porządkowania dysku - z poziomu programu można trwale usunąć wybrany plik, opróżnić kosz czy otworzyć Eksplorator we wskazanym miejscu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta - http://windirstat.sourceforge.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)