Wikimedia Foundation: jest 6 milionów, będzie jeszcze więcej

Wikimedia Foundation: jest 6 milionów, będzie jeszcze więcej

Wikimedia Foundation: jest 6 milionów, będzie jeszcze więcej
Źródło zdjęć: © Wikipedia
04.01.2009 12:01, aktualizacja: 05.01.2009 10:10

Kilka dni temu prezes fundacji Wikimedia poinformował o zebraniu kwoty sześciu milionów dolarów. Pieniądze te mają być przeznaczone na dalszą działalność organizacji. Co ciekawe, Jimmy Wales zapowiedział, że pomimo zgromadzenia wymaganej kwoty, zbiórka pieniędzy nie zostanie przerwana.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sponsorzy mogą wspierać konto fundacji do 30 czerwca 2009 roku. Jednak faktem jest, że Wikimedia zebrała już kwotę niezbędną do dalszej działalności. Nadwyżka jaka powstanie po kolejnych sześciu miesiącach zostanie przeznaczona na kolejny cykl rozliczeniowy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że budżet organizacji jest jawny. Każdy zainteresowany ma więc pełne prawo sprawdzić na co zostały wydane pieniądze zgromadzone podczas zbiórki.

O fakcie zebrania 6 milionów dolarów informowaliśmy kilka dni temu w artykule pt. "Wikipedia uratowana!" - http://www.pcworld.pl/news/331462/wikipedia.uratowana.html. Pieniądze te pochodziły od ponad 125 tysięcy użytkowników ( tak zebrano cztery miliony dolarów ) oraz innych źródeł ( pozostałe dwa miliony ).

Większość zebranych pieniędzy wesprzeć ma Wikipedię. Przypomnijmy, że jest to wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej na zasadzie otwartej treści i funkcjonujący w oparciu o oprogramowanie wiki. Wywodzi się ono z koncepcji WikiWikiWeb, umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)