Wiemy, co Facebook będzie wyświetlać w twoich aktualnościach. Portal zmienia politykę

Wiemy, co Facebook będzie wyświetlać w twoich aktualnościach. Portal zmienia politykę

Wiemy, co Facebook będzie wyświetlać w twoich aktualnościach. Portal zmienia politykę
Źródło zdjęć: © facebook
Arkadiusz Stando
02.03.2018 15:32

Ostatnimi czasy Facebook przeprowadzał wiele zmian, mających na celu zbliżenie do siebie użytkowników. Dzisiejszego poranka portal zawiadomił o kolejnej zmianie.

"Przede wszystkim znajomi i członkowie rodziny" - takim hasłem dziś rano Facebook przywitał swoich użytkowników. Moderatorzy portalu stwierdzili, że najważniejszymi treściami, które korzystający z serwisu powinni widzieć, są posty od osób najbliższych. W związku z tym wprowadzona została aktualizacja "aby wyświetlać ci więcej materiałów od nich".

Obraz
© facebook

O zmianach na portalu pisze Adam Mosseri, dyrektor zarządzający news feed Facebooka. "Stale wypróbowujemy nowe funkcje, wprowadzamy zmiany w naszym projekcie i aktualizacje, aby ulepszyć Facebooka dla wszystkich" - pisze Mosseri. Informuje też, że niektóre ze zmian wpłynęły pozytywnie na działanie Facebooka, są to np. transmisje na żywo, reakcje i GIFy. Działają świetnie i praktycznie każdy z nich korzysta.

Była też zmiana, którą niektórzy użytkownicy mogli testować, tzw. explore feed. To taka druga "ściana", na której można było oglądać treści, których normalnie byśmy nigdy nie zobaczyli. Początkowo Facebook planował wprowadzić to rozwiązanie w życie, finalnie jednak się z niego wycofano. Administratorzy portalu stwierdzili, że ludzie nie chcą korzystać z dwóch oddzielnych kanałów.

Ostatnie zmiany w news feed mają priorytetowo wyświetlać zawartość od znajomych i rodziny. Zmiany te oznaczają mniejszą zawartość publiczną na kanale informacyjnym, takich jak posty firm, marek i mediów. "Zawsze staramy się pomagać w kontaktach międzyludzkich i w dzieleniu się informacjami, które są dla nich najważniejsze."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)