Wielka awaria internetu. Nie działały ci popularne strony? Nie tylko tobie

Wielka awaria internetu. Nie działały ci popularne strony? Nie tylko tobie

Wielka awaria internetu. Nie działały ci popularne strony? Nie tylko tobie
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
09.11.2017 10:14, aktualizacja: 26.02.2019 11:13

Jeżeli nie mogłeś wejść na ulubioną stronę, to wiedz, że nie tylko ty miałeś taki problem. Awaria dotknęła niemal całą Europę. Winne są serwery firmy OVH, z usług której korzystają serwisy w całej Europie, w tym wiele polskich. Operator zapewnia, że problem jest już zażegnany i usługi powoli będą przywracane.

Aktualizacja 11.15

Według serwisu Zaufana Trzecia Strona, powodem awarii jest brak zasilania:

Z powodu awarii nie działały takie strony jak:

  • biedronka.pl
  • PKP.pl
  • niezalezna.pl
  • wirtualnemedia.pl
  • jakdojade.pl
  • kwejk.pl I wiele, wiele innych - od sportowych, po strony ze śmiesznymi obrazkami. Problem dotyczy dosłownie całej Europy:

OVH Polska w komentarzu dla Spider's Web informuje:

"Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług".

To kolejny przykład, jak kruchy jest internet. W marcu awarię zaliczyła jedna chmura Amazona. W konsekwencji nie działało wiele stron, a także urządzeń podłączonych do sieci. Np. aplikacja Nest, która nie mogła połączyć się z... termostatami. Zgłaszane były też problemy z inteligentnymi żarówkami (steruje się nimi za pomocą aplikacji podłączonej do sieci) czy asystentami głosowymi. Prawdziwa apokalipsa.

Dzisiejsza awaria też może mieć przykre skutki. Współczuję użytkownikom, którzy chcą sprawdzić rozkład jazdy w obcym mieście albo zajrzeć na stronę PKP i zaplanować podróż.

Szukasz nowego i niedrogiego sprzętu RTV i AGD? Sprawdź promocje na stronieRTVEUROAGD kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (193)