Wielka awaria internetu. Nie działały ci popularne strony? Nie tylko tobie

Wielka awaria internetu. Nie działały ci popularne strony? Nie tylko tobie09.11.2017 10:14
Wielka awaria internetu. Nie działały ci popularne strony? Nie tylko tobie
Źródło zdjęć: © WP.PL

Jeżeli nie mogłeś wejść na ulubioną stronę, to wiedz, że nie tylko ty miałeś taki problem. Awaria dotknęła niemal całą Europę. Winne są serwery firmy OVH, z usług której korzystają serwisy w całej Europie, w tym wiele polskich. Operator zapewnia, że problem jest już zażegnany i usługi powoli będą przywracane.

Aktualizacja 11.15

Według serwisu Zaufana Trzecia Strona, powodem awarii jest brak zasilania:

Z powodu awarii nie działały takie strony jak:

  • biedronka.pl
  • PKP.pl
  • niezalezna.pl
  • wirtualnemedia.pl
  • jakdojade.pl
  • kwejk.pl I wiele, wiele innych - od sportowych, po strony ze śmiesznymi obrazkami. Problem dotyczy dosłownie całej Europy:

OVH Polska w komentarzu dla Spider's Web informuje:

"Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług".

To kolejny przykład, jak kruchy jest internet. W marcu awarię zaliczyła jedna chmura Amazona. W konsekwencji nie działało wiele stron, a także urządzeń podłączonych do sieci. Np. aplikacja Nest, która nie mogła połączyć się z... termostatami. Zgłaszane były też problemy z inteligentnymi żarówkami (steruje się nimi za pomocą aplikacji podłączonej do sieci) czy asystentami głosowymi. Prawdziwa apokalipsa.

Dzisiejsza awaria też może mieć przykre skutki. Współczuję użytkownikom, którzy chcą sprawdzić rozkład jazdy w obcym mieście albo zajrzeć na stronę PKP i zaplanować podróż.

Szukasz nowego i niedrogiego sprzętu RTV i AGD? Sprawdź promocje na stronieRTVEUROAGD kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)