Wielka akcja HP - wymiana wadliwych kabli laptopów. Ponad 6 milionów na całym świecie!

Wielka akcja HP - wymiana wadliwych kabli laptopów. Ponad 6 milionów na całym świecie!

Wielka akcja HP - wymiana wadliwych kabli laptopów. Ponad 6 milionów na całym świecie!
Źródło zdjęć: © David Precious / CC
27.08.2014 11:39, aktualizacja: 27.08.2014 13:27

Firma HP rozpoczęła dobrowolny program, w ramach którego użytkownicy jej laptopów mogą zgłosić się po darmową wymianę potencjalnie wadliwego okablowania. Okazuje się, że część modeli, sprzedawanych pomiędzy wrześniem 2010 a czerwcem 2012 ,może w skutku wad produkcyjnych być narażona na przegrzanie i w efekcie stwarzać zagrożenie pożarowe.

Sprawa dotyczy kabli, łączących zasilacze laptopów HP i Compaqa z gniazdkiem elektrycznym. Wadliwe przewody trafiły także do części stacji dokujących tego producenta. Firma w oświadczeniu, opublikowanym na jej stronach internetowych, zaznacza, że problem dotyczy tylko części przewodów, a potencjalne zagrożenie łatwo jest zidentyfikować.

Jak więc sprawdzić, czy posiadany przez nas kabel od laptopa HP może być niebezpieczny? Producent wyjaśnia, że problem dotyczy tylko egzemplarzy, zawierających od strony podłączanej do zasilacza oznaczenie LS-15. Ich użytkownicy mogą się zgłosić do producenta w celu wymiany choćby w tej chwili za pośrednictwem tej strony internetowej. Akcja dotyczy całego świata.

- HP uważa, że pewna część kabli zasilających, sprzedanych z notebokami i akcesoriami do ładowania, może stanowić zagrożenie pożarowe i być źródłem potencjalnych poparzeń. Podejmujemy te działania w ramach naszego stałego zaangażowania w zapewnianie najwyższej jakości obsługi użytkownikom naszych netbooków - napisała firma w swoim oświadczeniu.

Obraz
© Potencjalnie wadliwy kabel (fot. US CPSC / CC)

Jej działanie jest wprost reakcją na doniesienia, docierające ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejsza Komisja do Spraw Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich otrzymała do tej pory informacje o 29 przypadkach przegrzania się wspomnianych kabli. Wśród nich znalazły się dwa przypadki poparzeń i 13 zniszczenia mienia.

- Użytkownicy powinni natychmiast zaprzestać korzystania z tych kabli, odłączyć je od gniazdek elektrycznych i skontaktować się z firmą Hewlett-Packard w celu zamówienia zamiennka - można przeczytać w nocie komisji.

HP z całą mocą zaznacza, że wymieni wszystkie potencjalnie wadliwe kable, ale prosi klientów o wcześniejsze sprawdzenie, czy na pewno należą one zagrożonej serii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (226)