Wiedźmin: Piosenka Jaskra po śląsku. "Kotlok dej hekserowi" jest kolejnym hitem

Wiedźmin: Piosenka Jaskra po śląsku. "Kotlok dej hekserowi" jest kolejnym hitem

Wiedźmin: Piosenka Jaskra po śląsku. "Kotlok dej hekserowi" jest kolejnym hitem
Źródło zdjęć: © Netflix
15.01.2020 14:57, aktualizacja: 16.01.2020 06:45

Wiedźmin w różnych językach, trailer po śląsku, memy obrazkowe, autorskie przeróbki piosenki Jaskra. Internet wciąż wykorzystuje materiały z Wiedźmina. Znów dostaliśmy coś powiązanego z "Grosza daj Wiedźminowi". Tym razem nie po rosyjsku, a w gwarze śląskiej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przeróbki trailerów Wiedźmina. Jedna z nich była tym bliższa sercom Polaków, bo wykonał ją twórca ze Śląska. Jak nietrudno było zgadnąć, podłożył swój głos w gwarze śląskiej i nie tłumaczył wszystkich słów dosłownie, a dodał od siebie kilka żarcików.

Podobnie jest z autorskim wykonaniem "Toss a coin to your Witcher", choć mimo nagrania utworu również w gwarze śląskiej, stoi za nim zupełnie inny YouTuber niż ten od wspominanego trailera. Na kanale Tomasza Kukułki w serwisie YouTube pojawił się "Kotlok dej Hekserowi".

Kotlok dej hekserowi, do kapsy mu pociś, do kapsy mu pociś, ooo!

Świetnie do piosenki nawiązuje nawet sama grafika, którą osadzono w wideo. To jakby wydarta z plakatu sylwetka Geralta naklejona na pocztówkę ze śląskim widokiem. Tekstowo nie obyło się bez przeróbek. Podobnie jak zrobił to Niklaus Pieron w swoim zwiastunie po śląsku, Tomasz Kukułka także nie zadowolił się dosłownym przekładem. Zawarł wiele żartów, które najlepiej docenią osoby chociaż trochę zaznajomione z gwarą śląską.

Kukułka jest wokalistą zespołu Fuzja, więc nie tylko za sprawą żartobliwego wydźwięku utwór wpada w ucho, a jest po prostu dobrze zaśpiewany. "Kotlok dej hekserowi, do kapsy mu pociś" zostaje w pamięci tak samo jak oryginalne "Toss a coin to your Witcher, O' Valley of Plenty", a śląska mowa zapewnia tylko dodatkowy uśmiech od ucha do ucha. Do tej pory piosenka została wysłuchana ponad pół miliona razy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)