Wiedźmin Netflixa. Tomasz Bagiński: "Popełniliśmy sporo błędów"

Wiedźmin Netflixa. Tomasz Bagiński: "Popełniliśmy sporo błędów"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

02.01.2020 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Bagiński zdaje sobie sprawę, że pierwszy sezon "Wiedźmina" miał swoje wpadki. Niektóre widzowie sami zauważyli, o niektórych nigdy się nie dowiemy. Dobra wiadomość jest taka, że wnioski zostaną wyciągnięte i drugi sezon powinien być lepszy.

W rozmowie z "Wyborczą" Tomasz Bagiński przyznał, że pierwszy sezon "Wiedźmina" miał swoje niedociągnięcia. "Popełniliśmy sporo błędów" - mówi producent serialu.

Mam taką filozofię, że robiąc coś, trzeba popełniać błędy, jest to wpisane w tworzenie, bo jedynym sposobem na unikanie błędów jest nierobienie niczego. W przypadku tak dużej produkcji jak "Wiedźmin" popełniliśmy ich sporo. Do wszystkich się nie przyznamy. To nikomu by nie pomogło
Tomasz Bagiński w rozmowie z "Wyborczą"

Bagiński zdradza, że jednym z powodów wpadek był brak czasu.

- Bardzo szybko weszliśmy w etap produkcji i nie wszystko udało się dobrze zaplanować - mówi.

W przypadku drugiego sezonu - zdjęcia ruszyć mają w lutym - będzie inaczej. Jak mówi Bagiński, pewne rzeczy są już "dokładnie zaplanowane i zaprojektowane". Tego komfortu zabrakło w pracach nad pierwszym sezonem.

Do tego dochodzi fakt, że twórcy lepiej poznali aktorów występujących w serialu. Mowa tu nie tylko o kwestiach aktorskich, ale też technicznych, jak np. wygląd strojów lub zachowanie kostiumów kaskaderskich.

To daje nadzieję, że drugi sezon będzie bardziej dopracowany. Ze słów Bagińskiego wynika, że przeniesienie produkcji z Węgier do Anglii ułatwi organizowanie plenerów wyjazdowych. W Anglii jest więcej ciekawych plenerów, a na dodatek większość aktorów to Brytyjczycy - odpada problem związany z transportem.

Nie oznacza to jednak, że wszystko kręcone będzie w Wielkiej Brytanii. Ekipa ma również ponownie odwiedzić Polskę oraz Europę Wschodnią, m.in. Słowację i Czechy.

Wiele wskazuje na to, że na drugim sezonie się nie skończy. Ogromny szum związany z Wiedźminem sprawia, że Netflix w planach ma nawet 3 sezon.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)