Wiedźmin już jest na Netflix. Najważniejsze informacje o premierze i serialu

Wiedźmin już jest na Netflix. Najważniejsze informacje o premierze i serialu

Wiedźmin już jest na Netflix. Najważniejsze informacje o premierze i serialu
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
20.12.2019 08:00, aktualizacja: 20.12.2019 09:03

Już dzisiaj, 20 grudnia "Wiedźmin" pojawił się w serwisie Netflix. Na premierze serialu udostępnione zostaną wszystkie odcinki pierwszego sezonu. Przypominamy najważniejsze informacje.

Serial "Wiedźmin" trafił na Netflix w piątek, 20 grudnia o godzinie 9:00. Wtedy też zostaną udostępnione wszystkie odcinki pierwszego sezonu - będzie ich osiem. Większość osób prawdopodobnie zasiądzie do serialu dopiero po powrocie z pracy, dlatego warto uważać na spoilery, które niewątpliwie będą pojawiać się w sieci w ciągu dnia.

Przypominamy, że serial legalnie można będzie obejrzeć jedynie na platformie Netflix, do której dostęp możecie uzyskać z przeglądarki lub oficjalnej aplikacji Netflix, którą pobierzecie tutaj.

Serial będzie dostępny w kilku wersjach językowych. "Wiedźmina" będziemy mogli obejrzeć z oryginalnymi, angielskimi dialogami, z polskimi napisami, lektorem lub dubbingiem. W ostatniej wersji głosu Geraltowi użyczył Michał Żebrowski. Przypominamy, że aktor przed laty sam wcielił się w rolę wiedźmina w serialu TVP.

"Wiedźmin" serial Netflix - najważniejsze informacje

Chociaż na świecie "Wiedźmin" zyskał ogromną popularność dzięki grze polskiego studia CD Projekt, to twórcy serialu zaznaczyli, że nie będą czerpać inspiracji z gry wideo. Serial Netflixa zostanie zrealizowany na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich. Reżyserami serialu zostali: Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez oraz Charlotte Brändström. Netflix zapewnił również że Andrzej Sapkowski współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.

Zdjęcia kręcono m.in. na zamku Vajdahunyad w Budapeszcie, zamku w węgierskim miasteczku Tata, na wyspie La Palma i na szczycie Roque Nublo na Gran Canarii. Nie zabrakło również zdjęć kręconych w Polsce - te był realizowane na zamku Ogrodzieniec.

W Geralta wcielił się Henry Cavil, a obok niego zobaczymy Anyę Chalotrę (Yennefer) i Freyę Allan (Ciri). Wśród pozostałych członków obsady znaleźli się m.in.:Jodhi May (Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (Eist), Adam Levy (Myszowór), Anna Shaffer (Triss), Maciej Musiał (Sir Lazlo), MyAnna Buring (Tissaia), Mimi Ndiweni (Fringilla), Therica Wilson-Read (Sabrina), Millie Brady (Renfri), Eamon Farren (Cahir), Joey Batey (Jaskier), Lars Mikkelsen (Stregobor), Royce Pierreson (Istredd) oraz Wilson Radjou-Pujalte (Dara)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)