Wiedział, ale... sprzedał akcje. Zastanawiający ruch prezesa potężnej firmy

Wiedział, ale... sprzedał akcje. Zastanawiający ruch prezesa potężnej firmy
Źródło zdjęć: © pixabay | Recklessstudios
Grzegorz Burtan

04.01.2018 14:21, aktual.: 04.01.2018 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno opisywaliśmy poważną lukę w procesorach firmy Intel. Okazuje się, że prezes firmy wiedział o nich wcześniej. Najpierw jednak wolał sprzedać swoje akcje.

Brian Krzanich, prezes Intela,sprzedał opcje na akcje oraz akcje za 24 mln dolarów w pod koniec listopada 2017 roku. Jednak wcześniej, bo już w czerwcu 2017 roku, firma wiedziała o luce występującej w ich produktach. Intel został poinformowany przez Google, który natrafił na furtkę.

Zgodnie z zapisami swojej umowy, Krzanich jest w posiadaniu minimalnej liczby akcji, czyli 250 tysięcy. Intel wyjaśnił, że sprzedaż akcji przez prezesa była zaplanowywanym elementem dezinwestycji, na który żadnego wpływu nie miało odkrycie potencjalnego zagrożenia związanego z luką w procesorach. O pozbyciu się swoich akcji Krzanich poinformował w październiku.

Obraz
© Wikimedia Commons CC BY | Intel Free Press

Wspomniane wcześniej luki mogą zostać wykorzystane przez hakerów do tego, by zdobyć wrażliwe dane użytkowników, pokroju zdjęć, wiadomości a nawet zapisanych w przeglądarkach haseł. Co gorsza nie chodzi już tylko i Intela. Na potencjalny atak o nazwie Spectre narażone są jeszcze AMD i ARM. Drugi, Meltdown, występuje tylko w firmie Krzanicha.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)