Wideo w Google Talk?

Wideo w Google Talk?

Wideo w Google Talk?
23.04.2007 16:00, aktualizacja: 23.04.2007 16:10

Internetowy gigant - Google - przejął ostatnio szwedzką firmę Marratech AB, produkującą oprogramowanie do wideokonferencji. Jednocześnie pracownicy zajmujący się rozwojem wymienionego wyżej oprogramowania zostali oficjalnie zatrudnieni przez Google.

Według Google, kupione oprogramowanie ma być używane wewnątrz firmy, jako narzędzie dla pracowników. Jednocześnie przedstawiciel internetowego giganta odmówił jakichkolwiek spekulacji na temat ewentualnego użycia przejętej technologii w oferowanych produktach. Dodatek taki mógłby stanowić świetne rozwinięcia dla komunikatora _ Google Talk _.

Firma Marratech - http://www.marratech.com/ będzie dalej działała, oferując dotychczasowym klientom wsparcie, jednak teraz, gdy oprogramowanie należy do Google, nie będzie mogła oczywiście dalej go sprzedawać. Warunki przejęcia nie zostały ujawnione, wiadomo tylko, że pracownicy Marratech zatrudnieni teraz przez Google pozostaną w Szwecji i dalej będą zajmować się rozwojem swojego produktu.

Oprogramowanie rozwijane przez Marratech jest wieloplatformowe i pozwala na prowadzenie nie tylko wideo konferencji, ale także komunikację tekstową i wymianę aplikacji ( application sharing ). Klient działa nie tylko pod systemami z rodziny Windows, ale także na MacOS X 10.4, czy też różnych dystrybucjach Linuksa. Nie jest też bardzo wymagający, gdyż do pracy wymaga zaledwie procesora Intel Pentium III, lub PowerPC G4 pracujących z częstotliwością minimum 1 GHz.

Oficjalna witryna Google Talk - http://www.google.com/talk/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)