WeTab bazuje na MeeGo

WeTab bazuje na MeeGo

WeTab bazuje na MeeGo
Źródło zdjęć: © WeTab
03.09.2010 10:58, aktualizacja: 03.09.2010 11:39

Zapowiedziany na wrzesień tablet WeTab będzie bazował na opracowywanym przez Nokię i Intela opensource'owym systemie operacyjnym MeeGo. Informację tę podali Intel oraz konstruktorzy WeTaba z 4tiitoo podczas czwartkowej (2 września) konferencji prasowej zorganizowanej przez Intela.

Zapowiedziany na wrzesień tablet WeTab będzie bazował na opracowywanym przez Nokię i Intela konferencji prasowej zorganizowanej przez Intela.

Przedstawiciele 4tiitoo oświadczyli, że decyzję na korzyść MeeGo podjęto w tym roku. Jak zapewnili, w porównaniu z wcześniejszą wersją systemu na bazie Ubuntu wydłużono czas pracy na baterii i poprawiono wydajność urządzenia.

Obraz
© (fot. WeTab)

Interfejs użytkownika pozostanie bez zmian; WeTab nadal będzie rozwijany z własnościowym oprogramowaniem 4tiitoo, a nie zademonstrowanym przez Intela na Computeksie interfejsem dotykowym pochodzącym z MeeGo. Również w zakresie obsługiwanych aplikacji nic się nie zmieniło: na urządzeniu będą działać między innymi programy przeznaczone dla Androida, Adobe Air i Linuksa. Użytkownicy będą mogli je pobierać z tworzonego przez 4tiitoo serwisu WeTab Market.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)