webOS w pełni otwarty we wrześniu

webOS w pełni otwarty we wrześniu
Źródło zdjęć: © HP

30.01.2012 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP poinformował, że pełne przekazanie systemu webOS społeczności open source nastąpi we wrześniu. Wcześniej firma udostępni programistom odpowiednie narzędzia do tworzenia aplikacji dla tego systemu.

Przypomnijmy, że webOS nie ma łatwego życia. Najpierw oficjalnie porzucony przez HP, później przywrócony do łask, aby na końcu znaleźć się w zawieszeniu. Ostatecznie system trafi do społeczności open source. Teraz znamy już dokładny plan, który na to pozwoli.

HP udostępnił właśnie drugą wersję narzędzi programistycznych dla systemu webOS, Enyo 2.0. Pozwolą one na tworzenie aplikacji działających bez względu na platformę, czyli mobilne webOS, Android oraz iOS, a także przeglądarki Internet Explorer oraz Firefox.

W kwietniu HP udostępni wersję 2.1, a w lipcu 2.2 narzędzi Enyo. W międzyczasie programiści otrzymają dostęp m.in. do poszczególnych elementów systemu, np. jego jądra oraz podstawowych aplikacji.

Proces uwalniania webOS zakończy się w sierpniu, kiedy to udostępniony zostanie system open webOS w wersji beta. Poprzedzi on finałową wersją open webOS 1.0. która zapowiedziana została na wrzesień 2012.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)