WebKit w pełni zgodny ze standardami WWW

WebKit w pełni zgodny ze standardami WWW

WebKit w pełni zgodny ze standardami WWW
29.09.2008 10:00, aktualizacja: 29.09.2008 11:18

Twórcy silnika WebKit, stanowiącego rdzeń aplikacji Safari i Chrome, twierdzą, że najnowsza jego wersja jest w pełni zgodna ze standardami sieciowymi, obowiązującymi dla przeglądarek internetowych. Dowodem tego mają być wyniki uzyskiwane przez WebKit w teście Acid3.

Acid3 to test wprowadzony przez projekt Web Standards, który ma sprawdzać, jak przeglądarki internetowe radzą sobie z obsługą standardów sieciowych, w tym Document Object Model, stylów CSS2, grafiki wektorowej (SVG). Jak pamiętamy, WebKit osiągnął wynik 100 punktów na 100 możliwych w teście Acid3 już w marcu br. jednak najnowszy build tego silnika (r36882 - Windows; r37053 - Mac OS X) jak pisze jeden z deweloperów - Maciej Stachowiak - spełnia także wymóg "płynnej animacji", któremu nie udało się sprostać pół roku temu. Test przeprowadzono w przeglądarce Safari, na MacBooku Pro z procesorem 2,4 GHz.

Nowością w WebKit jest poprawiony silnik JavaScript ("SquirrelFish Extreme"), który, jak przekonują programiści, jest dwa razy szybszy niż poprzednia wersja WebKita i trzy razy szybszy niż wydanie zaimplementowane w obecnej wersji przeglądarki Safari (3.1.2).

Nowy build WebKita ma trafić do czwartego wersji przeglądarki Apple - wydania programu trafiły już do testerów. Premiery Safari 4 można spodziewać się w momencie wprowadzenia przez koncern z Cupertino systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Ma to nastąpić w bliżej niesprecyzowanym terminie w 2009 r. Być może Safari 4 będzie też charakteryzować się innowacyjnym podejściem do prezentacji historii odwiedzonych stron, co może sugerować wniosek patentowy, złożony w ostatnim czasie przez Apple.

Więcej informacji: WebKit.org

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)