WD pokazał 4-terabajtowy dysk zewnętrzny dla komputerów Mac

WD pokazał 4‑terabajtowy dysk zewnętrzny dla komputerów Mac

WD pokazał 4-terabajtowy dysk zewnętrzny dla komputerów Mac
09.06.2009 15:02, aktualizacja: 09.06.2009 15:27

Western Digital (WD) zaprezentował dzisiaj nowy 4 TB dysk My Book Studio Edition II. Jest to 2-napędowy system zaprojektowany pod kątem komputerów Mac, łączący w sobie wysoką wydajność i niski pobór energii.

Western Digital (WD) zaprezentował dzisiaj nowy 4 TB dysk My Book Studio Edition II. Jest to 2-napędowy system zaprojektowany pod kątem komputerów Mac, łączący w sobie wysoką wydajność i niski pobór energii.

Coraz więcej ludzi wymienia swoje amatorskie aparaty fotograficzne na bardziej zaawansowany sprzęt, co potwierdzają wyniki sprzedaży aparatów cyfrowych, w szczególności lustrzanek. Według danych organizacji C.I.P.A (Camera & Imaging Products Association) liczba cyfrowych aparatów w 200. roku wzrosła o 19,3%, do 119,8 milionów a oczekuje się dalszego ich wzrostu w latach 2009-2011. Cyfrowe lustrzanki miały w tym swój spory udział z rocznym wzrostem na poziomie 29,7 %. W związku z tym gwałtownie wzrasta także zapotrzebowanie na dodatkową pamięć, by przechowywać wykonane zdjęcia.
Kompatybilny z programem do tworzenia kopii zapasowych Apple Time Machine oraz sformatowany pod komputery Mac, nowy 4 TB My Book Studio Edition II, z podwójnym napędem, konfiguracją macierzy RAID 0 i szybkimi interfejsami zapewnia wysoką wydajność dla profesjonalnych grafików i fotografików, małych biur oraz każdego, komu zależy na szybkim transferze danych. System oferuje 4 interfejsy: eSATA i FireWire80. oraz FireWire 400 i USB 2.0. W napędzie My Book Studio Edition II zastosowane ekologiczne dyski twarde WD GreenPower, które znacząco obniżają poziom zużycia energii, a co za tym idzie - zredukowana jest temperatura pracy dysku, co przekłada się na jego długowieczność i poziom hałasu.

Obraz
© (fot. WD)

*Szybka praca i wysoka wydajność z macierzą RAID 0 *
Połączenie interfejsu eSATA lub FireWire 80. z macierzą RAID 0 (Striped) oferuje wszystko to, czego potrzebują wymagający użytkownicy: szybkie oraz płynne edytowanie plików wideo, renderowanie złożonych obiektów trójwymiarowych i efektów specjalnych; zapis ogromnych bloków danych w rekordowo krótkim czasie. Dzięki macierzy RAID 0, użytkownicy mogą korzystać z pojemności 4TB zamkniętej w eleganckiej obudowie o rozmiarach książki. Dodatkowo dysk wyposażony jest we wskaźnik pojemności, który pozwoli jednym rzutem oka sprawdzić ilość wolnego miejsca na dysku

Cena i dostępność
My Book Studio Edition II jest już dostępny u wybranych dystrybutorów WD. Sugerowana cena detaliczna My Book Studio Edition II o pojemności 4 TB wynosi 2919 zł. Dyski objęte są pięcioletnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)