Wciąż masz kolekcję kaset VHS? W Lidlu pojawi się gadżet, który pozwoli ją zachować

Wciąż masz kolekcję kaset VHS? W Lidlu pojawi się gadżet, który pozwoli ją zachować06.02.2017 12:21
Wciąż masz kolekcję kaset VHS? W Lidlu pojawi się gadżet, który pozwoli ją zachować
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Jeszcze kilkanaście lat temu na kasety VHS nagrywało się ważne wydarzenia rodzinne czy filmowe hity, które leciały w telewizji, by później można je było odtworzyć w dowolnym momencie. Dziś z kaset VHS raczej większość nie korzysta. Co zrobić, by nagrania nie przepadły? W Lidlu znajdziecie gadżet, który pozwoli je zachować.

Od 9 lutego w sklepach sieci Lild pojawi się “konwerter sygnału USB Video” - czyli urządzenie, za pomocą którego materiały nagrane na kasecie VHS można przenieść na komputer. Jak czytamy na stronie Lidla, sprzęt “łączy kamerę cyfrową, magnetowid i inne analogowe źródła wideo z notebookiem lub PC”. Dodatkowo znajdziemy specjalne oprogramowanie do obróbki wideo.

Konwerter, który w sklepach pojawi się w czwartek, kupimy za 89,90 zł.

Urządzenie może cieszyć się popularnością, bo kasety wbrew pozorom nie są reliktem przeszłości. W ubiegłym roku na Allegro sprzedano około 2000 sztuk kaset. Na stare kasety VHS polują kolekcjonerzy, bowiem wiele wydań to białe kruki - materiały, które nie zostały wydane na innych nośnikach.

Według ekspertów aż 50 procent filmów wydanych na VHS nie doczekało się wydania na innych nośnikach i za jakiś czas przepadną bezpowrotnie. Urządzenia, takie jak te w Lidlu, pozwalają zachować te perełki. Mowa tutaj nie tylko o unikatach i wyjątkowych wydaniach, ale też nagraniach nieistniejących już programów telewizyjnych czy spotkań rodzinnych. Na pewno każdy ma w domu czy w rodzinie kolekcję kaset, na których uwieczniono wesela, narodziny dziecka czy komunie. 9 lutego możecie kupić urządzenie, które te wspomnienia pozwoli ocalić od zapomnienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)