Ważna zmiana na Allegro. Serwis lepiej zadba o bezpieczeństwo kupujących

Ważna zmiana na Allegro. Serwis lepiej zadba o bezpieczeństwo kupujących
Źródło zdjęć: © flickr.com | Kārlis Dambrāns
Adam Bednarek

17.04.2019 15:15, aktual.: 22.04.2019 09:44

Allegro poinformowało, że zaczyna maskować adresy mailowe w całej korespondencji na Allegro. To coś więcej niż zmiana kosmetyczna - nasze dane będą lepiej chronione.

"Maskowanie oznacza, że adres e-mail zastępujemy ciągiem znaków. Na przykład: jan.kowalski@wp.pl wyświetlamy jako f8awgqyk6a5@allegromail.pl" - informuje Allegro w mailach do użytkowników. Co ważne, wysyłając wiadomość na maskowany adres, mamy pewność, żę ta na pewno dotrze na skrzynkę pocztową użytkownika. Adresat nie będzie znał jednak jej nazwy.

"W ten sposób dbamy o ochronę danych osobowych kupujących i sprzedających na Allegro" - tłumaczy nową zmianę Allegro.

Niby wiele danych i tak poznamy przeprowadzając transakcję. Musimy przecież znać lub ujawnić adres, na który ma paczka dojść. Czasami jednak adres mailowy zawiera więcej danych, jak np. rok urodzenia. Wprawdzie nazywając tak konto, sami decydujemy się ujawnić taką informację, ale przecież często skrzynki pocztowe zakładało się wiele lat temu, kiedy nie było się aż tak świadomym użytkownikiem sieci.

Tymczasem po aferach Facebooka czy wprowadzeniu RODO więcej osób uwagę zwraca na szczegóły, które ujawnia w sieci. Dobrze, że Allegro uznało, że użytkownicy powinni wiedzieć o sobie tyle, ile jest potrzebne do przeprowadzenia transakcji i nic więcej.

Na tym zmiany w Allegro się nie kończą.

"Już niedługo do maskowanych adresów e-mail klientów będziemy dodawać identyfikatory zamówienia - kilka dodatkowych znaków w adresie. Dzięki nim wybrani przewoźnicy będą mogli automatycznie przekazywać do Allegro numery przesyłek dla zamówień. Wystarczy tylko e-mail z identyfikatorem, by system przewoźnika nadał numer przesyłki i przekazał go do właściwego zamówienia w Allegro. Sprzedającym ułatwi to pracę, ponieważ nie będą musieli ręcznie uzupełniać numerów. Kupujący natomiast docenią szczegółowe informacje o ich zamówieniach. O szczegółach tej zmiany będziemy jeszcze informować" - czytamy w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)