Warszawa: trzej oszuści internetowi zatrzymani

Warszawa: trzej oszuści internetowi zatrzymani

Warszawa: trzej oszuści internetowi zatrzymani
Źródło zdjęć: © policja
18.07.2009 16:00, aktualizacja: 20.07.2009 10:12

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali kolejnych oszustów internetowych. Zamawiali oni towar w sklepach internetowych na całym świecie płacąc kartami kredytowymi, do których nielegalnie pozyskali dane.

Dzięki działaniom podjętym przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą udało się zatrzymać trzech mężczyzn (22-letniego obywatela Ukrainy oraz 27-letniego Karola C. i 20-letniego Artura G.), którzy za pośrednictwem Internetu dokonywali oszustw na szkodę różnych banków i sklepów. Podejrzani, wykorzystując karty kredytowe, do których nielegalnie pozyskali dane, kupowali w sklepach internetowych na całym świecie różne towary takie jak sprzęt komputerowy oraz artykuły RTV i AGD (trafiały one do opłacanych podstawionych adresatów). Wedle ustaleń policji oszuści dokonali w ten sposób 5. fałszywych transakcji (na łączną kwotę ok. 50 tysięcy złotych).
Artur G. otrzymał dozór policyjny, natomiast w przypadku dwóch pozostałych mężczyzn prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza również kolejnych zatrzymań.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)