WakeMate - alternatywa dla zwykłego budzika

WakeMate - alternatywa dla zwykłego budzika
Źródło zdjęć: © wakemate.com

02.01.2010 21:54, aktual.: 03.01.2010 17:56

Na runku pojawił się gadżet, który ma pozwolić nam spać mniej i poprawić przy tym nasze samopoczucie. Niemożliwe? Producent zapewnia, że dzięki analizie naszego snu urządzenie...

Powszechnie wiadomo, że sen jest niezbędny do życia człowieka. Już jedna nieprzespana noc obniża naszą sprawność psychofizyczną, a brak snu przez dłuższy czas powoduje szereg negatywnych skutków. Od lat prowadzone są rozmaite badania, jednak wciąż niewiele wiemy na temat tego stanu centralnego układu nerwowego. O tym czy będziemy czuć się wyspani w dużym stopniu decyduje pora, o której idziemy do łóżka, a także długość oraz jakość naszego snu. Uważa się również, że nie bez znaczenia jest faza snu, w której następuje wybudzenie.

W ciągu swojego życia przeciętnie przesypiamy około 2. lat. Każdej nocy śpimy przeważnie od 7 do 9 godzin. Być może warto zastanowić się nad tym, jak optymalnie wykorzystać ten czas – zwłaszcza, że z pewnością nie raz budzimy się rano wciąż zmęczeni. Na runku pojawił się gadżet, który ma pozwolić nam spać krócej i poprawić przy tym nasze samopoczucie. Niemożliwe? Producent zapewnia, że dzięki analizie naszego snu urządzenie WakeMate będzie w stanie wskazać optymalny czas, w którym powinno nastąpić wybudzenie ze snu – nawet podczas małej drzemki.

Platforma analizująca wykorzystuje metodę „Actigraphy” oraz wiedzę o fazach snu (w tym REM). Więcej na temat zasad działania urządzenia WakeMate znajdziemy tu:
http://www.wakemate.com/media/docs/actigraphy.pdf
http://www.wakemate.com/media/docs/waking_up.pdf
http://www.wakemate.com/media/docs/sleep_analysis.pdf.

Aktualnie urządzenie WakeMate dostępne jest w przedsprzedaży w cenie wynoszącej niespełna 50 dolarów. Realizacja zamówień przewidziana jest na 25 stycznia 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)