W Poznaniu darmowy internet w komunikacji miejskiej

W Poznaniu darmowy internet w komunikacji miejskiej

W Poznaniu darmowy internet w komunikacji miejskiej
Źródło zdjęć: © MPK Poznań
11.06.2013 15:08, aktualizacja: 11.06.2013 15:48

Pasażerowie autobusów i tramwajów poznańskiego MPK od września będą mogli
korzystać z internetu. Z mobilnych hotspotów w ponad 500 pojazdach klienci operatora INEA będą mogli korzystać bez ograniczeń, a inni podróżni - bezpłatnie przez 15 minut dziennie.

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor ds. rozwoju INEA SA Michał Korzeniewski, korzystanie z internetu będzie bezpłatne dla klientów operatora; pozostałe osoby będą mogły z niego korzystać przez 1. minut na dobę. Dłuższy dostęp będzie można sobie wykupić.

"Spółka testowała rozwiązanie od października 201. roku w 10 autobusach MPK. Testy wypadły pomyślnie, dlatego zdecydowano o rozwoju projektu" - poinformował. Spółka nie podaje, jaki jest koszt uruchomienia i obsługi tego rozwiązania.

Prezes MPK Wojciech Tulibacki przyznał, że obecnie nie ma planów, by w pojazdach firmy udostępnić całkowicie bezpłatny internet. "Nie łączymy usługi hotspotu z biletem, bo inaczej w cenie biletu musiałaby być zawarta cała inwestycja. Myślę, że nie tego oczekują od nas mieszkańcy Poznania" - powiedział. Dodał, że umowa z INEA została zawarta na czas nieokreślony.

Korzeniewski poinformował, że powstająca sieć mobilnych hotspotów zostanie włączona do istniejącej sieci ok. 7. hotspotów stacjonarnych w mieście. "Wiemy, że loguje się do nich ok. tysiąca użytkowników tygodniowo; trudno jednak powiedzieć, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyła usługa udostępniona w pojazdach MPK" - wskazał.

Przedstawiciele firmy INEA zapowiedzieli na konferencji, że po wakacjach spółka udostępni podobne rozwiązanie także u przewoźnika miejskiego w Koninie. Internet ma być włączony w ok. 4. pojazdach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)