W Polsce co trzecia osoba bez dostępu do internetu

W Polsce co trzecia osoba bez dostępu do internetu08.05.2015 09:29
W Polsce co trzecia osoba bez dostępu do internetu
Źródło zdjęć: © jd-photodesign - Fotolia.com

Z internetu korzysta dwie trzecie Polaków. To o 13 proc. mniej niż wynosi średnia europejska. A jaki procent populacji ma dostęp do sieci w 12 krajach Unii Europejskiej?

W Polsce z internetu korzysta 65 proc. osób (21,66 mln). Oznacza to, że więcej niż co trzeci Polak (35 proc.) nie ma dostępu do sieci. Podobna sytuacja występuje na Słowacji i w Rumunii, gdzie internautami jest sześciu na dziesięciu mieszkańców (odpowiednio 64 proc. i 59 proc.). Nieco większy procent populacji korzysta z internetu na Węgrzech (70 proc.) i w Chorwacji (68 proc.). Jednak we wszystkich wymienionych krajach penetracja internetu jest niższa niż wynosi średnia europejska (75 proc.) według raportu opublikowanego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ang. International Telecommunication Union, ITU).

288761039779281043
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Powyżej średniej

Tymczasem w analizowanej dwunastce krajów znalazły się także takie, w których dostęp do internetu ma większy procent populacji niż wynosi średnia europejska (75 proc.). Dotyczy to krajów bałtyckich: Estonii (90 proc.), Łotwy i Litwy (po 80 proc.), a także Czech (88 proc.), Bułgarii (82 proc.) i Słowenii (81 proc.).

Dla porównania w Danii z Internetem łączą się prawie wszyscy (97 proc. populacji). Duński wynik jest więc niemal o jedną czwartą wyższy od średniej w Europie. Warto jednak pamiętać, że kraj ten wyróżnia najwyższa na świecie wartość współczynnika rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. ICT development index, IDI).

Zobacz także: Filmy w internecie, których nikt nie widział

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Bezramkowa Nubia Z9 już oficjalnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)