W lipcu pojawi się zewnętrzna nagrywarka z technologią

W lipcu pojawi się zewnętrzna nagrywarka z technologią

W lipcu pojawi się zewnętrzna nagrywarka z technologią
Źródło zdjęć: © Samsung
20.06.2008 13:30, aktualizacja: 20.06.2008 14:10

W lipcu powinna pojawić się w sprzedaży najnowsza zewnętrzna nagrywarka DVD Samsunga - model o oznaczeniu SE-T084M/RSWD. Urządzenie pozwala na skorzystanie z technologii TruDirect.

Najnowszy napęd Samsunga - model o oznaczeniu SE-T084M/RSWD - należy do linii TruDirect. Urządzenie pracuje na zewnątrz komputera, cechuje się niewielką grubością i korzysta z mechanizmu określanego jako "slot in" ( zamiast standardowej tacki ). Sprzęt oddaje użytkownikowi do dyspozycji technologię TruDirect, dzięki której materiały przechowywane w pamięci kamer czy też aparatów cyfrowych są bezpośrednio ( bez zapisywania na HDD komputera ) zapisywane na płycie DVD ( nagrywarka i urządzenie źródłowe muszą być podłączone do komputera ). Jeżeli chodzi o maksymalne prędkości zapisu to są one następujące: 8. dla DVD+/-R, 6x dla DVD+/-R Dual Layer i 5x dla DVD-RAM.

Obraz
© Poprzedni model nagrywarki TruDirect - SE-S204S (fot. Samsung)

Warto też dodać, że Samsung planuje w czwartym kwartale tego roku wprowadzić do swojej oferty nowy napęd typu combo. Urządzenie poza obsługą krążków DVD i CD będzie w stanie odczytywać płyty Blu-ray. Ponadto firma zaprezentuje nową nagrywarkę Blu-ray.

SE-T084M/RSWD trafi do sprzedaży w lipcu w cenie 149 USD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)