W końcu dowiemy się, co oznaczają te wszystkie błędy w Windowsie. Czy na pewno?

W końcu dowiemy się, co oznaczają te wszystkie błędy w Windowsie. Czy na pewno?23.12.2016 10:11
W końcu dowiemy się, co oznaczają te wszystkie błędy w Windowsie. Czy na pewno?
Źródło zdjęć: © Fotolia | marko okjan

Microsoft uruchomił stronę, która ma pomóc w rozwiązywaniu błędów pojawiających się podczas aktualizacji systemu. Sprawdziliśmy, na ile tak naprawdę jest ona pomocna.

System Windows lubi informować nas o błędach w najmniej pomocny i użyteczny sposób. Informacje typu „komunikat o błędzie: 0x80070422” nie mówią zupełnie nic zwykłemu użytkownikowi komputera, a znalezienie w internecie informacji o tym, co oznaczają, też nie zawsze przynosi odpowiedź.

288918590219102266
Źródło zdjęć: © Microsoft

Microsoft postanowił rozwiązać ten problem, uruchamiając stronę o błędach pojawiających się przy aktualizowaniu systemu. Niestety, strona dostępna pod tym adresem, nie wydaje się być bardzo pomocna. Oprócz podania kilku przykładów błędów (prawdopodobnie głównie po to, aby strona pokazywała się w wyszukiwarce Google, gdy ktoś wpisuje kod błędu), możemy tam znaleźć poradę, aby uruchomić aplikację do rozwiązywania problemów, która automatycznie ma znaleźć pomysł na załatwienie sprawy. A jeśli to nie pomoże, strona radzi nam zresetować komputer, a na końcu przeinstalować Windowsa. Po firmie, która stworzyła najbardziej popularny system operacyjny na świcie, można by się spodziewać więcej. Wygląda na to, że cały czas pozostaje nam Google, fora internetowe i nadzieja, że ktoś wcześniej miał ten sam problem, rozwiązał go i jeszcze napisał jak to zrobił.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)