W kolejnych 100 bibliotekach darmowy internet dzięki TP

W kolejnych 100 bibliotekach darmowy internet dzięki TP

W kolejnych 100 bibliotekach darmowy internet dzięki TP
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.09.2010 13:31

W 100 bibliotekach woj. podlaskiego czytelnicy korzystają z bezpłatnego
internetu w ramach programu "Biblioteki z Internetem TP" i "Akademia Orange dla bibliotek".

Kolejne biblioteki czekają na podłączenie takiego internetu - poinformowała PAP Liliana Kulesza z biura prasowego Grupy TP w Gdańsku.

Jak powiedział PAP dyrektor Biblioteki Publicznej w Suwałkach Andrzej Chuchnowski, internet w bibliotece cieszy się wielkim zainteresowaniem. Bardzo często są kolejki, by z niego skorzystać.

W suwalskiej bibliotece jest osiem stanowisk komputerowych dla czytelników. W trzech filiach biblioteki jest dodatkowych dziewięć stanowisk. Biblioteka chce udostępnić internet w jeszcze jednej filii.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Z kolei Gminna Biblioteka w Żarnowie k. Augustowa dopiero czeka na podłączenie internetu. Jak poinformowano PAP w placówce, młodzież z niecierpliwością czeka na to, by za darmo skorzystać z sieci.

W Bibliotece Publicznej w Grajewie ma powstać do końca roku pięć stanowisk komputerowych, bo obecnie jest tylko jedno, a chętnych do korzystania z Internetu jest wielu - informuje dyrektor biblioteki Alicja Kryspin.

"Zapewniamy szybki internet bibliotekom, szkołom na preferencyjnych warunkach. Wspieramy inicjatywy lokalne wyrównujące szanse edukacyjne - powiedział dyrektor regionu Grupy TP Północ Krzysztof Czopek.

Program jest skierowany do wszystkich bibliotek publicznych i samorządowych. Biblioteki nic nie płacą za dostęp do internetu przez trzy lata. W placówkach, gdzie jest taki internet, każdy może przyjść z własnym laptopem i podłączyć się do tzw. mikrosieci.

Grupa TP dostarcza bibliotekom Internet w technologii kablowej lub bezprzewodowej. Dzięki technologii CDMA Grupa TP może zapewnić dostęp do Internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)