W cztery lata został milionerem nic nie robiąc. Sposób-cud!

W cztery lata został milionerem nic nie robiąc. Sposób-cud!30.10.2013 10:50
W cztery lata został milionerem nic nie robiąc. Sposób-cud!
Źródło zdjęć: © zcopley / flickr.com / CC

Jeśli macie jeszcze wątpliwości co do tego, że opłaca się być na bieżąco z nowymi technologiami, ta historia powinna sprawić, że zmienicie zdanie. Dzięki swojemu zainteresowaniu tematem, pewien mieszkaniec Oslo zarobił okrągły milion dolarów. Właściwie przez przypadek.

Dawno, dawno temu, mniej więcej w 200. roku, Christopher Koch pisał pracę magisterską o szyfrowaniu danych. Podczas swoich badań zainteresował się mało wtedy znaną walutą cyfrową o nazwie Bitcoin. Ponieważ pomysł wydał mu się ciekawy, postanowił sprawdzić jak to właściwie działa i za 150 koron (około 70 zł) kupił 5000 Bitcoinów, a następnie zapomniał o całej sprawie.

O swoich Bitcoinach przypomniał sobie dopiero w 201. roku, kiedy cyfrowa waluta zaczęła pojawiać się w głównych mediach. Po tym jak już udało mu się znaleźć hasło do swojego wirtualnego portfela okazało się, że 5000 Bitcoinów, które kupił cztery lata wcześniej za 150 koron, jest warte około 886 tysięcy. dolarów, czyli jakieś 2,7 mln zł. A właściwie było, ponieważ Koch po raz pierwszy sprawdził to w kwietniu br. Dziś posiadane przez niego Bitcoiny warte byłyby około 3 mln złotych, ale młody Norweg postanowił sprzedać jedną piątą i kupił za zarobione w ten sposób pieniądze mieszkanie w ekskluzywnej dzielnicy Oslo.

[

]( http://bitcoinity.org/markets/bitcurex/PLN )

Taka stopa zwrotu to chyba marzenie każdego banku inwestycyjnego. Oczywiście Koch nie zamierzał wcale inwestować w ten sposób swoich pieniędzy, a milionerem został właściwie przypadkiem. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że wcześnie zainteresował się technologią, która później odniosła gigantyczny sukces.

Bitcoin to jedna z pierwszych implementacji koncepcji krypto-waluty, którą już w 199. roku scharakteryzował Wei Dai-a. Polega ona na zbudowaniu na pojęciu pieniędzy dowolnego obiektu lub zapisu, który jest akceptowaną formą płatności za dobra i usługi. Bitcoin to nowy rodzaj pieniędzy, który używa kryptografii do kontroli ich tworzenia i rozliczania transakcji.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Tak wyglądają nowe Google Glass

-/sw/sw

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)