VLC dla Windows 8 już jest, ale nie działa

VLC dla Windows 8 już jest, ale nie działa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.03.2014 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duże zapowiedzi, zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, wielkie obietnice i spore, kilkumiesięczne opóźnienia. W końcu jednak się pojawił: jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych ma już swoją wersję dedykowaną Windows 8. Jest jednak pewien drobny problem - nie działa.

VLC dla Windows 8 jest już do pobrania w Sklepie Windows, za darmo. Prace nad aplikacją w wersji na ten system operacyjny ruszyły w grudniu 201. roku i zostały ufundowane za pomocą Kickstartera. Jak się bowiem okazało, ilość pracy była zbyt duża, by móc ją wykonać za darmo, po godzinach (tak był do tej pory rozwijany VLC) i trzeba było nająć profesjonalnych deweloperów, by ci przepisali ten odtwarzacz na nowe platformy Microsoftu.

Obiecywano nam wersje dla Windows, Windows RT i Windows Phone. Te dwie ostatnie jednak nadal nie są ukończone. A co z wersją dla Windows? Ta, podobnie jak jej odpowiednik na inne systemy operacyjne, pozwala na odtworzenie praktycznie dowolnego pliku multimedialnego, nawet w najbardziej egzotycznym formacie, bez zaśmiecania systemu kodekami. Teoretycznie.

W praktyce bowiem nie udało się nam uruchomić aplikacji po jej instalacji. Nie jesteśmy jedyni: po zajrzeniu na oficjalne konto twitterowe VideoLAN widzimy wysłanych od użytkowników dziesiątki skarg.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Popcorn Time – przerażająco łatwe piracenie filmów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)