Visual Studio 2008 i.NET 3.5 jeszcze w listopadzie

Visual Studio 2008 i.NET 3.5 jeszcze w listopadzie
Źródło zdjęć: © Microsoft

06.11.2007 11:00, aktual.: 06.11.2007 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Soma Somasegar, wiceprezes pionu developerskiego w Microsofice, w trakcie odbywającej się w Barcelonie konferencji TechEd Developers 2007 poinformował, że do końca listopada pojawią się ostateczne wydania środowiska programistycznego Visual Studio 2008 oraz platformy .Net 3.5.

VS 2008 jest ukierunkowane na ułatwienie programistom tworzenia aplikacji, które Microsoft nazywa inteligentnymi aplikacjami klienckimi. Są to programy w pełni wykorzystujące informacje, udostępniane przez usługi internetowe, bazujące na technologii XML. Środowisko może być wykorzystane do tworzenia aplikacji dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008, pakietu Office 2007 i aplikacji webowych.

Pierwsza beta Visual Studio 2008, o nazwie kodowej Orcas - http://www.idg.pl/news/109513.html, została udostępniona w kwietniu br. Wśród nowości znaleźć w nim można było między innymi wsparcie dla usług sieciowych Windows Communication Foundation, języka zapytań LINQ, czy też nowe narzędzia do tworzenia aplikacji korzystających z biznesowych możliwości Office.

Koncern z Redmond zapowiedział też pewne zmiany w licencjonowaniu Visual Studio 2008 swoim partnerom biznesowym - nie będą oni już ograniczeni do tworzenia aplikacji wyłącznie na platformę Microsoftu.

Somasegar ogłosił też dostępność wersji Community Technology Preview nowego narzędzia o nazwie Microsoft Sync Framework - http://msdn2.microsoft.com/en-us/sync/bb821992.aspx, opisywanego jako silnik synchronizacji baz danych na różnych platformach, takich jak sieci lokalne i urządzenia mobilne. Sync Framework ma zapewnić funkcjonowanie webowych usług i baz danych offline; umożliwia synchronizację peer-to-peer za pośrednictwem dowolnego protokołu, obsługuje wszystkie typy plików i danych.

Microsoft zaprezentował również nowe wydanie zestawu narzędzi Popfly Explorer, stworzone w oparciu o technologię Silverlight - http://www.idg.pl/news/122399.html. Dodatek ten ułatwi użytkownikom ( nie tylko programistom ) tworzenie opartych na Silverlight aplikacji ( tzw. gadgets ) i publikowanie ich w Sieci.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)