VirtualBox 2.1 ze wsparciem 3D dla Mac OS X

VirtualBox 2.1 ze wsparciem 3D dla Mac OS X

VirtualBox 2.1 ze wsparciem 3D dla Mac OS X
Źródło zdjęć: © WP.PL
18.12.2008 15:07, aktualizacja: 18.12.2008 21:57

Bezpłatne narzędzie do wirtualizacji systemów operacyjnych - VirtualBox, doczekało się znaczącej aktualizacji dla systemu Mac OS X. Wśród najważniejszych nowości wymienić należy obsługę grafiki 3D w maszynach wirtualnych hostowanych w systemie Apple'a.

Firma Sun rozpoczęła prace nad nową wersją VirtualBoxa na początku roku. Właśnie ukazała się stabilna wersja, oznaczona numerem 2.1, która wprowadza wiele, niemal rewolucyjnych nowości dla maszyn wirtualnych uruchamianych w systemie Mac OS X.

Dodano wsparcie dla akceleracji grafiki 3D OpenGL w Windows, obsługę technologii AMD-V i Intel VT i pełną obsługę dysków maszyn wirtualnych VHD i VMDK. Nowością jest możliwość uruchamiania 64-bitowych systemów wirtualnych na 32-bitowym gospodarzu, pod warunkiem, że sprzęt zgodny jest z architekturą 64-bitową.

Zaimplementowano także nowe kontrolery sieci i magazynów (LsiLogic oraz BusLogic SCSI), a także usprawniono silnik NATu i obsługę ACPI. Poza tym poprawiono wiele innych błędów występujących w starszych wersjach programu.

VirtualBox 2.1 dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X (platforma Intel) i Linux.

Pełny wykaz zmian przeczytać można w oficjalnym ChangeloguChangelogu (w j. ang.).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)