Vedia, całkowicie polski odtwarzacz mp4

Vedia, całkowicie polski odtwarzacz mp4

Vedia, całkowicie polski odtwarzacz mp4
29.09.2008 11:34, aktualizacja: 29.09.2008 15:23

VEDIA S.A. poinformowała o pracach nad własnymi odtwarzaczami audio-video. Nowe modele będą przygotowywane specjalnie na zamówienie VEDIA S.A. Poraz pierwszy polska firma stworzy własne odtwarzacze. Za design odtwarzacza, projekt graficzny pudełek, menu oraz częściowo za oprogramowanie także odpowiedzialni będą Polacy

VEDIA S.A. poinformowała o trwających pracach nad własnymi odtwarzaczami audio-video. Nowe modele będą przygotowywane specjalnie na zamówienie VEDIA S.A. Poraz pierwszy polska firma stworzy własne odtwarzacze. Za design odtwarzacza, projekt graficzny pudełek, menu oraz częściowo za oprogramowanie także odpowiedzialni będą Polacy.

VEDIA S.A. oficjalnie potwierdziła - firma prowadzi prace rozwojowe nad własnym odtwarzaczem. Do tej pory polskie marki korzystają z tak zwanego re-brendingu – czyli zmiany nazwy produktu kupowanego od innej marki czy fabryki. Będzie to pierwszy polski odtwarzacz, wyprodukowany według specyfikacji ustalonej przez polską firmę, z projektem obudowy wykonanym przez polskiego projektanta.

Pierwsze kroki zostały już uczynione. VEDIA S.A. otworzyła spółki zależne w Azji. VEDIA Hong Kong Limited odpowiedzialna będzie za logistykę i finanse. VEDIA China odpowiada natomiast za kontakt z dostawcami i fabrykami. Stąd także prowadzony jest bezpośredni rozwój produktów. Odtwarzacz został zaprojektowany w całości w Polskim studiu - MELOUNGE Design. Do tej pory dział MELOUNGE Graphic odpowiadał miedzy innymi za layout pudełek czy ulotek produktów VEDIA.

Obraz
© Projekt odtwarzacza Vedia (fot. Vedia)

W tym roku pojawić się mają dwa lub trzy pierwsze modele zaprojektowane przez VEDIA. W trakcie rozwoju są już trzy inne, których premiera może odbyć się na targach CES 2009 na których VEDIA gościć ma jako wystawca. Tym samym Polska marka jako pierwsza będzie miała szanse podjąć realną rywalizacje z z markami z USA, Korei czy Japonii, które są najlepiej kojarzone na rynku.

W najbliższym czasie VEDIA przedstawi zarysy specyfikacji pierwszych modeli, oraz z jakich technologii i licencji będzie korzystać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)