Vedia A10, 60 godzin z baterii

Vedia A10, 60 godzin z baterii

Vedia A10, 60 godzin z baterii
Źródło zdjęć: © Vedia
24.10.2008 12:13, aktualizacja: 24.10.2008 12:25

VEDIA przedstawiła informacje na temat pierwszego własnego odtwarzacza
audio. Model A10 posiadać będzie między innymi czytnik microSDHC i FM
Transmiter

* VEDIA przedstawiła informacje na temat pierwszego własnego odtwarzacza audio. Model A10 posiadać będzie między innymi czytnik microSDHC i FM Transmiter. Sercem VEDIA A10 jest mikroprocesor firmy Sigamtel 3770, jest to idealne procesor do małych odtwarzaczy. Posiada wysoka energooszczędność, przy zachowaniu bardzo wydanej i szybkiej pracy.*

Muzyka to podstawa. VEDIA A10 będzie niezwykle ciekawym odtwarzaczem audio. Wśród obsługiwanych formatów znajdą się zarówno popularne stratne formaty MP3, WMA (DRM10), a także bezstratne: FLAC, APE, AAC. Jakość brzmienia oraz poszczególne pasma będzie można regulować poprzez ustawienia equalizera (-12 / +12). Ważnym dodatkiem jest system polepszania basu i brzmienia - SRS WOW HD

Dzięki wbudowanemu radiu możliwe będzie posłuchanie ulubionych audycji czy stacji radiowych. A10 daje możliwość programowania częstotliwości poprzez specjalny plik na odtwarzaczu. Funkcja dyktafonu znacznie poprawi się w stosunku do poprzednika, dzięki zastosowaniu dużo lepszego mikrofonu.

Obraz
© A10 (fot. Vedia)

VEDIA A10 posiadać będzie wbudowany litowy akumulator zapewniający do 60 godzin pracy na jednym ładowaniu. Tak długi czas pracy możliwy jest dzięki optymalnemu dobraniu procesora, wielkości baterii oraz oszczędnego czarno-białego wyświetlacza OLED. VEDIA A10 zagra dzięki temu wystarczająco długo nawet z formatami bezstratnymi.

Muzyka z karty. Czytnik kart to prosty i tani sposób na powiększenie pamięci odtwarzacza o kolejne gigabajty. VEDIA A10 wyposażona będzie w czytnik kart microSD / microSDHC (do 16GB). Tym samym odtwarzacza jest przystosowany do planowanej rewolucji oferowania muzyki zamiast na CD, to w formacie MP3 na kartach microSD.
W grupie raźniej. Wszystkie odtwarzacze VEDIA posiadać będą dwa wyjścia słuchawkowe o równej mocy na kanał. Jest to idealna sprawa do słuchania ulubionej muzyki z bliską osobą. Na imprezy idealny będzie natomiast FM Transmiter wbudowany w odtwarzacz. Do tej pory aby nadawać muzykę do radio odbiornika, konieczne było oddzielne urządzenie – ale koniec z tym! VEDIA A10 idealnie nadawać będzie muzykę na imprezie czy podczas podróży samochodem.

Coraz częściej zegarek na ręku zastępuje telefon komórkowy. Odtwarzacz marki VEDIA także może spełniać tą funkcję. Nawet gdy pozostaje w stanie czuwania, dłuższe przytrzymanie jednego z przycisków spowoduje wyświetlenie aktualnej godziny.

Akcesoria. Tradycyjnie w zestawie wraz z odtwarzaczem VEDIA klient otrzyma pełen zestaw akcesoriów. W pudełku znajdą się: kabel USB, ładowarka USB, silikonowy futerał, słuchawki VEDIA SRS-200 oraz smycz. Jako opcja oferowana będzie specjalna opaska na ramię, adapter USB i wiele innych ciekawych dodatków.

Dokładne dane modelu A10 VEDIA S.A. ujawni w pierwszej połowie listopada. Odtwarzacz dostępny będzie w pojemnościach 2GB, 4GB, 8GB. Pewne są dwa kolory obudowy: czarno-srebrna oraz cała czarna. Planowana jest jednak limitowana edycja w pięciu niezwykłych kolorów (tylko 100 sztuk z koloru). Cena modelu nie jest jeszcze znana, ale zgodnie z zapowiedziami ma ona być bardzo ciekawa jak na ilość oferowanych funkcji.

Krótkie podsumowanie możliwości VEDIA A10:
· Aż 60 godzin pracy na jednym ładowaniu
· Transmiter FM
· Czytnik kart microSD oraz microSDHC
· Wyświetlanie godziny nawet przy wyłączonym playerze
· Dwa wyjścia słuchawkowe o równej mocy
· Czarno-biały wyświetlacz OLEDowy
· Masa obsługiwanych formatów audio: MP3, WMA (DRM10), ASF, WAV, FLAC, APE, AAC
· 6 pre-definiowanych ustawień EQ oraz dwa użytkownika
· Pojemność 2GB, 4GB, 8GB
· Radio, dyktafon, wyświetlanie tekstu (LRC i TXT)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)