Valve przygotowało odpowiedź na Discorda. Nowy Steam Chat jest już dostępny

Valve przygotowało odpowiedź na Discorda. Nowy Steam Chat jest już dostępny
Źródło zdjęć: © Steam
Arkadiusz Stando

25.07.2018 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niecały miesiąc temu Valve ogłosiło prace nad udoskonalaniem swojego serwisu Steam. Pod lupę Steam Chat, z którego coraz rzadziej korzystają użytkownicy. W nowej wersji ma być konkurentem komunikatorów takich jak Discord.

Już dziś Steam Chat pojawił się w nowej, imponującej odsłonie. Starzejący się system jest już przeszłością. W nowym Steam Chat dodano szereg innowacji. Mi osobiście w oko rzuciło się od razu osadzanie treści. Steam pozwala teraz na umieszczanie formatów audio, wideo, gif czy postów z różnych serwisów społecznościowych. Niby nie jest to coś niezbędnego, ale upiększa konwersację i wygląda bardzo profesjonalnie.

Z bardziej praktycznej strony, nowy Steam Chat pozwala na segregację znajomych według gier, szczegółowych informacji a nawet według aktualnie tworzonego zespołu. A więc jeśli nasi znajomi grają, możemy to zauważyć a nawet dołączyć do ich rozgrywki. Możemy także stworzyć własny czat grupowy.

We wszystkich czatach (prywatnych lub grupowych), Steam pozwoli na korzystanie z rozmów głosowych. Serwis zapowiada, że głos ma działać bez zarzutu, o krystalicznie czystej wręcz jakości dźwięku. Do czatów grupowych znajomych również będzie można dołączyć.

To tylko ważniejsze, z nowych funkcji. Całą listę zmian możecie znaleźć na blogu Steama, pod tym adresem. Co ciekawe, chat pojawi się nie tylko w aplikacji Steam, ale także w wersji przeglądarkowej. Pozostaje tylko przetestować samemu i sprawdzić, jak się sprawia nowy komunikator.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)