Valve przygotowało odpowiedź na Discorda. Nowy Steam Chat jest już dostępny

Valve przygotowało odpowiedź na Discorda. Nowy Steam Chat jest już dostępny25.07.2018 09:39
Valve przygotowało odpowiedź na Discorda. Nowy Steam Chat jest już dostępny
Źródło zdjęć: © Steam

Niecały miesiąc temu Valve ogłosiło prace nad udoskonalaniem swojego serwisu Steam. Pod lupę Steam Chat, z którego coraz rzadziej korzystają użytkownicy. W nowej wersji ma być konkurentem komunikatorów takich jak Discord.

Już dziś Steam Chat pojawił się w nowej, imponującej odsłonie. Starzejący się system jest już przeszłością. W nowym Steam Chat dodano szereg innowacji. Mi osobiście w oko rzuciło się od razu osadzanie treści. Steam pozwala teraz na umieszczanie formatów audio, wideo, gif czy postów z różnych serwisów społecznościowych. Niby nie jest to coś niezbędnego, ale upiększa konwersację i wygląda bardzo profesjonalnie.

Z bardziej praktycznej strony, nowy Steam Chat pozwala na segregację znajomych według gier, szczegółowych informacji a nawet według aktualnie tworzonego zespołu. A więc jeśli nasi znajomi grają, możemy to zauważyć a nawet dołączyć do ich rozgrywki. Możemy także stworzyć własny czat grupowy.

We wszystkich czatach (prywatnych lub grupowych), Steam pozwoli na korzystanie z rozmów głosowych. Serwis zapowiada, że głos ma działać bez zarzutu, o krystalicznie czystej wręcz jakości dźwięku. Do czatów grupowych znajomych również będzie można dołączyć.

To tylko ważniejsze, z nowych funkcji. Całą listę zmian możecie znaleźć na blogu Steama, pod tym adresem. Co ciekawe, chat pojawi się nie tylko w aplikacji Steam, ale także w wersji przeglądarkowej. Pozostaje tylko przetestować samemu i sprawdzić, jak się sprawia nowy komunikator.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)