"Uwaga - zaatakuje nas Google"

"Uwaga - zaatakuje nas Google"
Źródło zdjęć: © [nivs] / flickr.com / CC

11.07.2012 10:07, aktual.: 13.07.2012 11:09

W najbliższy weekend firma Google zaatakuje Polskę nową inicjatywą
wspierającą lobby homoseksualne, pod nazwą "Legalizacja Miłości", zapowiada "Nasz Dziennik".

Koncern planuje przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę kampanię przeciwko homofobii. I zamierza zacząć od krajów, które uznał za wyjątkowo nieprzyjazne związkom jednopłciowym. Na pierwszy ogień idą więc... Polska i Singapur.

Takie plany przedstawił "przewodniczący ds. różnorodności" firmy Google Mark Palmer-Edgecumbe na światowym szczycie społeczności homoseksualnej. Poinformował tam, że nowa inicjatywa pt. "Legalizacja Miłości" zadebiutuje w Polsce. Dlatego, że nasz kraj nie uznaje układów homoseksualnych. Akcja ma się odbyć też w Singapurze, gdzie sodomia (w rozumieniu jęz. angielskiego - PAP) jest przestępstwem.

Inicjatywa ma "promować prawa człowieka" oraz "zwalczać dyskryminację w zatrudnieniu" w krajach, których prawo jest "antygejowskie". Ostateczny cel to rozszerzenie kampanii na wszystkie kraje, w których Google ma swoje biura. Lecz jak podkreśla Palmer-Edgecumbe, zacząć ją należy tam, gdzie panuje "homofobiczna kultura".

Aktualizacja 13/07/201. 11:08

Poniżej zamieszczamy oficjalne stanowisko Google, bez jakiejkolwiek edycji ze strony WP.PL:

_ „Od początku istnienia firmie szczególnie bliskie są wartości tolerancji, równość, uczciwość czy wolność, dlatego Google na każdym kroku stara się wspierać prawa człowieka oraz inicjatywy służące ideii różnorodności, a także prowadzi programy wspierające pracowników w tym zakresie. Jeden z takich programów - "Legalise Love" - jest inicjatywą, która ma pomóc sprawić, aby pracownicy traktowani byli równie dobrze w biurze, jak i poza nim. Program jest globalny i wynika z podejścia Google do pracowników i różnorodności w miejscu pracy - to część szerszych i stałych wysiłków. W ramach “Legalise Love” Google organizuje spotkania dla pracowników oraz przekazuje wsparcie na rzecz kilkudziesięciu organizacji LGBT i inicjatyw z całego świata. Wśród nich znalazła się polska inicjatywa “Miłość nie wyklucza”, a informacje o tym zostały opublikowane w miniony weekend na stronie http://www.google.com/diversity/legalise-love.html.Nie prowadzimy innych działań szczególnie nakierowanych na Polskę, nieprawdziwe są też
informacje, jakoby mielibyśmy rozpocząć w najbliższy weekend w Polsce wielką kampanię. Wspomniany globalny program “Legalise Love” nie jest też kampanią na rzecz legalizacji związków małżeńskich par homoseksualnych. „ _

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (434)