Uwaga! Nokia wymienia niebezpieczne ładowarki

Uwaga! Nokia wymienia niebezpieczne ładowarki

09.11.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia uruchamia dziś program wymiany ładowarek przeznaczony dla klientów posiadających wybrane modele ładowarek pochodzące od zewnętrznego dostawcy. W ramach programu zalecana jest ich wymiana, która jest oferowana bezpłatnie.

W trakcie rutynowej kontroli jakości, Nokia wykryła potencjalną wadę w niektórych ładowarkach wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców tych urządzeń. Wada ta polega na tym, iż plastikowa obudowa wybranych modeli może ulec poluzowaniu i odpaść, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję ładowarki, co stwarza potencjalne ryzyko porażenia prądem, jeśli określone elementy ładowarki zostaną dotknięte, w momencie gdy urządzenie jest podłączone do prądu. Nokia nie posiada informacji o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach powstałych z tej przyczyny.

Obraz
© Zdjęcie przykładowe

Program wymiany ładowarek obejmuje wyłącznie określone modele wyprodukowane przez jednego z poddostawców w określonym czasie. Są to modele AC-3. i AC-3U wyprodukowane pomiędzy 15 czerwca i 9 sierpnia 2009 oraz model AC-4U wyprodukowany pomiędzy 13 kwietnia i 25 października 2009. Tylko model AC-3E był sprzedawany w Europie, ładowarki oznaczone symbolami AC-3U i AC-4U były sprzedawane wyłącznie w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Nokia przygotowała specjalną stronę internetową, na której znajduje się więcej szczegółów, a także informacje, jak sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem: http://chargerexchange.nokia.com.

Nokia zaleca posiadaczom ładowarek objętych programem zaprzestanie korzystania z tych urządzeń i darmową wymianę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)