Uwaga! Nokia wymienia niebezpieczne ładowarki

Uwaga! Nokia wymienia niebezpieczne ładowarki

Uwaga! Nokia wymienia niebezpieczne ładowarki
09.11.2009 12:00

Nokia uruchamia dziś program wymiany ładowarek przeznaczony dla klientów posiadających wybrane modele ładowarek pochodzące od zewnętrznego dostawcy. W ramach programu zalecana jest ich wymiana, która jest oferowana bezpłatnie.

W trakcie rutynowej kontroli jakości, Nokia wykryła potencjalną wadę w niektórych ładowarkach wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców tych urządzeń. Wada ta polega na tym, iż plastikowa obudowa wybranych modeli może ulec poluzowaniu i odpaść, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję ładowarki, co stwarza potencjalne ryzyko porażenia prądem, jeśli określone elementy ładowarki zostaną dotknięte, w momencie gdy urządzenie jest podłączone do prądu. Nokia nie posiada informacji o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach powstałych z tej przyczyny.

Obraz
© Zdjęcie przykładowe

Program wymiany ładowarek obejmuje wyłącznie określone modele wyprodukowane przez jednego z poddostawców w określonym czasie. Są to modele AC-3. i AC-3U wyprodukowane pomiędzy 15 czerwca i 9 sierpnia 2009 oraz model AC-4U wyprodukowany pomiędzy 13 kwietnia i 25 października 2009. Tylko model AC-3E był sprzedawany w Europie, ładowarki oznaczone symbolami AC-3U i AC-4U były sprzedawane wyłącznie w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Nokia przygotowała specjalną stronę internetową, na której znajduje się więcej szczegółów, a także informacje, jak sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem: http://chargerexchange.nokia.com.

Nokia zaleca posiadaczom ładowarek objętych programem zaprzestanie korzystania z tych urządzeń i darmową wymianę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)