Uwaga na laptopy HP. Sprwadź model, bo może grozić Ci pożar

Uwaga na laptopy HP. Sprwadź model, bo może grozić Ci pożar

Uwaga na laptopy HP. Sprwadź model, bo może grozić Ci pożar
18.05.2009 14:25, aktualizacja: 18.05.2009 14:38

Baterie litowo-jonowe, które Hewlett-Packard zastosował w notebookach pomiędzy sierpniem 2007 i styczniem 2008 roku mogą się przegrzewać i zapalać. Firma wraz z producentem komór baterii wykryła defekt i we współpracy z U.S. Consumer Product Safety Commission (CPSC; amerykańska agencja ochrony konsumentów) 14 maja z własnej inicjatywy rozpoczęła akcję wymiany.

Klienci, którzy mają obarczonego usterką notebooka z serii HP Pavilion, Compaq Presario, HP G600. lub G7000 a także Compaq 6720s, powinni tymczasowo wymontować akumulator i wysłać do do HP, a w zamian otrzymają nowy zestaw. To nie jest pierwsza akcja tego rodzaju: w październiku 2008, kwietniu 2006 i październiku 2005 roku przedsiębiorstwo HP musiało uruchamiać podobne programy.

Obraz
© Modele, których dotyczy akcja: agencja ochrony konsumentów w USA wylicza numery typów baterii, w których występują problemy (fot. heise-online.pl)

Można się spodziewać, że ten problem dotyczy nie tylko HP i że kłopoty z bateriami mają także inni producenci. CPSC wymienia numery seryjne potencjalnie wadliwych baterii. W wyniku pożaru w fabryce producenta komór baterii LG Chem w marcu 2008 roku doszło do problemów w dostawach, które nie ominęły także HP.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)