UVC Dock: Bezprzewodowe ładowanie i dezynfekcja w jednym

UVC Dock: Bezprzewodowe ładowanie i dezynfekcja w jednym

UVC Dock: Bezprzewodowe ładowanie i dezynfekcja w jednym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.03.2014 12:00

Pomysł wydaje się całkiem ciekawy – specjalna stacja ładująca bezprzewodowo nasze urządzenia mobilne, która połączona jest z lampą UV, zabijającą zarazki na śmierć.

Tak właśnie wyobraża sobie to urządzenie o nazwie UVC Dock jego projektant –. Lin Shu Kai. I nie można powiedzieć, że mamy tu do czynienia z ciekawym przypadkiem technofobicznej hipochondrii, ponieważ badania rzeczywiście wykazują, że na każdym centymetrze kwadratowym normalnie używanego smartfona znaleźć można około 120 tysięcy bakterii, z których niektóre rzeczywiście są niebezpieczne dla zdrowia. A przecież wielu użytkowników nigdy nie czyści swoich telefonów, a już prawie żaden ich nie dezynfekuje.

W przypadku ładowarki UVC Dock też nie trzeba by było tego robić, bo naświetlanie z pomocą promieni ultrafioletowych (długość fali 26. nm) samo załatwiłoby sprawę. Podobno tego typu naświetlanie skutecznie eliminuje nie tylko bakterie, ale nawet wirusy. Do tego dochodzi jeszcze łączność Bluetooth (stacja może działać jak zestaw głośnomówiący) czy wyświetlacz pokazujący podstawowe informacje o czasie czy pogodzie.

Taka stacja zajmowałaby może trochę zbyt dużo miejsca na biurku, ale poza tym rozwiązanie wydaje się sensowne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Popcorn Time – przerażająco łatwe piracenie filmów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)