Usługi dodane w telefonii komórkowej warte 1 miliard zł

Usługi dodane w telefonii komórkowej warte 1 miliard zł

Usługi dodane w telefonii komórkowej warte 1 miliard zł
12.02.2009 11:30, aktualizacja: 12.02.2009 12:05

Jak wynika z informacji firmy analitycznej PMR, w tym roku wartość rynku usług dodanych w telefonii komórkowej przekroczy 1 miliard złotych. Polacy przez swoje komórki coraz chętniej będą płacić rachunki, oglądać telewizje i brać udział w konkursach.

Na podstawie raportu "Rynek usług dodanych i multimedialnych w Polsce 2009. Prognozy rozwoju na lata 2009-2012" przygotowanego przez firmę analityczną PMR wynika, że wartość rynku usług dodanych w telefonii komórkowej na koniec 2008 roku wyniosła blisko 930 milionów zł. Jest to wzrost o 22 procent w porównaniu do roku 2007. Analitycy są przekonani, że w latach 2009-2012 będziemy świadkami dynamicznego rozwoju tego rynku, a to wszystko za sprawą nowych usług dodanych np. mobilne płatności, interaktywna telewizja, czy aplikacje wykorzystywane w kampaniach marketingu mobilnego ( nagrania głosowe, konkursy, loterie ).

Obraz
© (fot. IDG)

Operatorzy przewidują, że liczba klientów mobilnej telewizji w Polsce po uruchomieniu komercyjnego pasma, w ciągu roku przekroczy 10. tysięcy. Docelowo w przeciągu kilku lat z mobile TV będzie korzystać ponad milion osób. Jaką ofertę telewizji mobilnej przygotują firmy telekomunikacyjne? Z badań PMR Research wynika, że podstawowym programem będą wiadomości z kraju i ze świata. Ponadto 53% firm chce uruchomić kanał sportowy, 48% muzyczny, 43% erotyczny, a 39% poświęcony rozrywce interaktywnej. Jedynie 13% firm chce umieścić w swojej ramówce filmy i seriale.
Firmy telekomunikacyjne pracują również nad możliwością uruchomienia usługi dokonywania płatności przy pomocy telefonu bez względu na rodzaj operatora. Jednak wymaga to stworzenia jednolitego standardu płatności. To może jeszcze potrwać.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)