Trwa ładowanie...
d1ey60n

USA. Wojsko ostrzega obsługę kin przed możliwymi aktami przemocy na seansach "Jokera"

Amerykańskie wojsko ostrzega służby przed potencjalnym niebezpieczeństwem strzelanin na seansach filmu "Joker". Obawy mają swoje źródło w postach ekstremistów z grupy "Incel", które znaleziono w dark webie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Wojsko ostrzega obsługę kin przed możliwymi aktami przemocy na seansach filmu "Joker".
USA. Wojsko ostrzega obsługę kin przed możliwymi aktami przemocy na seansach filmu "Joker". (Youtube.com)
d1ey60n

Film "Joker", który na polskie ekrany wejdzie 4 października, budzi w USA bardzo wiele kontrowersji - na tyle dużych, że w kinach w mieście Aurora w USA nie zostanie on wyświetlony. Powodem tego jest strzelanina, która miała tam miejsca na seansie innego filmu z uniwersum Batmana, "Mroczny rycerz powstaje" w 2012 roku. Wtedy to uzbrojony zamachowiec ubrany w maskę Jokera wszedł do sali kinowej i otworzył ogień. W wyniku strzelaniny zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych.

Niepokojące wpisy w dark webie

Teraz, jak podaje portal "Gizmodo", amerykańska armia rozesłała do kin instrukcję jak zachowywać się w razie potencjalnego niebezpieczeństwa. Przyczyną tego działania są niepokojące wpisy w "dark webie" znalezione przez teksańskie służby. Dark web to ukryta część internetu, do której dostęp da się uzyskać wyłącznie poprzez zastosowanie specjalnego oprogramowania. Cieszy się on złą sławą z powodu używania go, jako przestrzeni do nielegalnych praktyk, takich jak handel narkotykami.

d1ey60n

Autorami alarmujących wpisów są przedstawiciele grupy "Incel" – mizogini, mężczyźni nienawidzący kobiet i twierdzący, że są one wyłącznie zainteresowane stanem portfela i atrakcyjnością fizyczna płci przeciwnej. Incelowie twierdzą, że z tego względu pozostają oni w przymusowym celibacie.

Amerykańskie służby poinformowały, że alarmujące rozmowy dotyczyły "specyficznych i niepokojących treści" oraz "wybierania nieznanego kina podczas premiery filmu".

Żeby doprecyzować jak ważna jest to informacja, trzeba znać jeszcze jeden fakt – zamachowiec, który dokonał wcześniej wspomnianej masakry w 2012 roku, także był Incelem. Ponad to Incele według amerykańskich służb gloryfikują filmową postać Jokera, jako kogoś podobnego do nich – człowieka udającego, że jest szczęśliwy, ale ostatecznie walczącego z "prześladowcami".

Źródło: Gizmodo

Czytaj też: 20 lat więzienia dla moderatora czarnego rynku. Wpadł przez brodę i emoji

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n