USA: udany test. Amerykanie przechwycili pocisk międzykontynentalny

USA: udany test. Amerykanie przechwycili pocisk międzykontynentalny
Źródło zdjęć: © WP.PL | WP.PL
Adam Bednarek

26.03.2019 15:30, aktual.: 26.03.2019 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwie rakiety przechwyciły pocisk międzykontynentalny, wystrzelony z miejsca znajdującego się 6,5 tys. km od wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Amerykanie w ten sposób przetestowali swoją obronę przeciwrakietową.

Przeciwrakiety wystrzelone z ziemi uderzyły w pocisk międzykontynentalny. Jak podano w komunikacie Agencji Obrony Przeciwrakietowej, rakiety uderzyły zgodnie z planem i projektami - informuje PAP.

Zagrażający pocisk wystrzelono z Wysp Marshalla na Pacyfiku, znajdujących się 6,5 tys. km od zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Natomiast przeciwrakiety wyleciały z bazy sił powietrznych Vandenberg w Kalifornii.

Według generała Samuela Greavesa, dyrektora amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej, pomyślne przejście testu to dowód na to, że Stany Zjednoczone posiadają system obronny, który jest w stanie odstraszyć ewentualnych przeciwników.

Amerykańskiego nieba chronić mają nie tylko przeciwrakiety. Po latach prób naziemnych Sikorsky Boeing SB-1 Defiant w końcu wzbił się w powietrze. Śmigłowiec przyszłości powstał na zamówienie armii Stanów Zjednoczonych. Ma łączyć w sobie funkcjonalność śmigłowca z prędkością przelotową samolotu.

Amerykańskie wojsko gotowe jest na obronę kraju zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Niedawno poinformowano o nowym kamuflażu czołgów. Ma on zmniejszyć szansę na wykrycie pojazdów, a głównym elementem systemu jest... farba.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)