Trwa ładowanie...
d4mcqg8

USA. Mężczyzna wypadł z samolotu. Trwają poszukiwania

Trwają poszukiwania lotnika, który wypadł z samolotu nad Zatoką Meksykańską. Mężczyzna był członkiem Sił Powietrznych USA. Do zdarzenia doszło podczas ćwiczenia skoku ze spadochronem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot MC-130
Samolot MC-130 (Shutterstock.com)
d4mcqg8

Samolot wystartował we wtorek, z bazy lotniczej Hurlburt Field nad Zatoką Meksykańską. Podczas ćwiczeń Sił Powietrznych USA doszło do niecodziennego wydarzenia. Z maszyny MC-130 w niewyjaśnionych okolicznościach wypadł jeden z członków załogi. Trwają jego poszukiwania.

Według raportu straży przybrzeżnej opublikowanego przez Fox News wynika, że upadek nastąpił podczas ćwiczenia skoku ze spadochronem. Mężczyzna wypadł z wysokości 450 metrów i wpadł do Zatoki Meksykańskiej, około 2,5 kilometra od wyspy Santa Rosa na Florydzie.

Dodatkowe raporty mówią o tym, że pozostali członkowie załogi potwierdzili, że lotnik zdążył otworzyć spadochron. Mężczyźni widzieli, jak stąpał po powierzchni wody, jednak stracili go z oczu. Tożsamość poszukiwanego oraz okoliczności wydarzenia nie zostały ujawnione. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych nie zdradziły również, jaka była jego rola w ćwiczeniach. Wiadomo jedynie, że pełnił on funkcję sierżanta sztabowego.

Czytaj także: Katastrofa samolotu w USA. Maszyna uderzyła w dom jednorodzinny [Wideo]

d4mcqg8

Zaginionego lotnika od wtorku poszukują dziesiątki samolotów i śmigłowców Amerykańskich Sił Powietrznych. Zaangażowani w akcję przeszukują tereny na południe od Hurlburt Field.

- Załogi straży przybrzeżnej przeszukały we wtorek wieczorem około 10 mil od brzegu, na południe od Hurlburt Field - poinformował Kamil Zdankowski, funkcjonariusz straży przybrzeżnej.

Hurlburt Field jest siedzibą dowództwa operacji specjalnych sił powietrznych.

Zobacz także: Samolot awaryjnie lądował. Wszystko przez histerię pasażerki [Wideo]

d4mcqg8

Podziel się opinią

Share
d4mcqg8
d4mcqg8
Więcej tematów