USA. KFC w 5 godzin wyprzedało wegańskiego kurczaka

USA. KFC w 5 godzin wyprzedało wegańskiego kurczaka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.08.2019 11:30, aktual.: 30.08.2019 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jednym z lokali KFC w Atlancie firma postanowiła próbnie wprowadzić kubełek KFC z wegańskim substytutem kruczaka. Produkt zrobił furorę i wyprzedał się w pięć godzin.

KFC zaczęło sprzedawać swój nowy produkt we wtorek. Cały zapas wegańskich nuggetsów i bezkostnych skrzydełek skończył się w ciągu 5 godzin. "Mięso" do roślinnej wersji kultowego kubełka dostarczył znany producent tego rodzaju żywności - "Beyond Meat".

Pod lokalem ustawiały się kolejki już przed jego otwarciem, a podekscytowani klienci dzielili się relacjami w mediach społecznościowych:

Według portalu "Engadget.com" ilość wegańskiego kubełka, która została sprzedana w jeden testowy dzień, jest taka jak ilość produktu "popcron chicken" sprzedawanego przez cały tydzień.

Liczba roślinożerców rośnie

Biorąc pod uwagę entuzjastyczny odbiór, można się spodziewać, że wegański kurczak ma dużą szansę pojawienia się na stałe w ofercie KFC. I to nie tylko na amerykańskim rynku.

Szacuje się bowiem, że w Polsce rośnie liczba wegetarian. W badaniu firmy Mintel 8 procent pytanych zadeklarowało się jako wegetarianie, a 7 weganie (charakter badania pozwalał na zaznaczenie obu odpowiedzi jednocześnie, dlatego nie należy sumować tych wyników).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)