Trwa ładowanie...

USA i Polska podpisały wspólną deklarację na temat 5G. Pence i Morawiecki zrobili milowy krok w kierunku bezpieczeństwa sieci

Wspólna Deklaracja USA i Polski na temat 5G została podpisana w trakcie wizyty wiceprezydenta Penca w Warszawie z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ma gwarantować wzmocnienie współpracy na rzecz sieci 5G. Deklarację komentują ekspertki z Instytutu Kościuszki.

Share
USA i Polska podpisały wspólną deklarację na temat 5G. Pence i Morawiecki zrobili milowy krok w kierunku bezpieczeństwa sieci
Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki/East News
d17tw14

Deklaracja uważana jest za milowy krok w bezpieczeństwie sieci 5G. Państwa będą dążyły m.in. do wypracowania mechanizmów gwarantujących właściwe zabezpieczenie sieci przed atakami z zewnątrz.

Zdaniem rzecznika rządu Piotra Müllera następną wspólną inicjatywą USA i Polski powinny być działania badawczo-rozwojowe w obszarze sieci 5G.

d17tw14

Wspólna Deklaracja USA i Polski na temat 5G w oczach ekspertów

W podpisanym dokumencie Stany Zjednoczone i Polska opowiedziały się za Propozycjami Praskimi, które kładą nacisk na tworzenie sieci 5G na bazie wolnej i uczciwej konkurencji, a także przejrzystości i rządów prawa.

- Propozycje Praskie postulują rygorystyczną ocenę dostawców technologii 5G. Dziś pytanie brzmi: ile z pozostałych państw członkowskich UE pójdzie w ślady Polski? – komentuje Izabela Albrycht, Prezes Instytutu Kościuszki.

Według Izabeli Albrycht i dr Joanny Świątkowskiej - autorek raportu „Przyszłość 5G czyli Quo Vadis, Europo?”, podejmowane przez europejskich decydentów państwowych inicjatywy i deklaracje w sprawie budowy sieci piątej generacji będą miały ogromne znaczenie w kontekście wypracowania przyszłej pozycji gospodarczej Unii Europejskiej na świecie.

Dlatego zalecają one aktywny udział europejskich podmiotów w telekomunikacyjnym wyścigu o 5G, również biorąc pod uwagę wykorzystanie własnego potencjału technologicznego.

Źródło: Materiały prasowe

d17tw14

Podziel się opinią

Share
d17tw14
d17tw14
Więcej tematów