USA: Dwugłowy żółw mutant odnaleziony na plaży w Karolinie Południowej [Zobacz zdjęcia i wideo]

USA: Dwugłowy żółw mutant odnaleziony na plaży w Karolinie Południowej [Zobacz zdjęcia i wideo]

USA: Dwugłowy żółw mutant odnaleziony na plaży w Karolinie Południowej [Zobacz zdjęcia i wideo]
Źródło zdjęć: © East News | MAHMOUD ZAYYAT/AFP/East News
Karolina Modzelewska
09.09.2019 08:01

Nietypowego odkrycia dokonali wolontariusze z Sea Turtle Patrol Hilton Head Island w USA. Obserwując pisklaki poruszające się po plaży, zauważyli, że jeden z żółwi, który stara się nadążyć za swoimi braćmi i siostrami posiada dwie głowy.

Wolontariusze przeprowadzali spis gniazd po wykluciu się piskląt na wyspie Hilton Head w USA. Jest to standardowa procedura związana z ochroną żółwi. W jej trakcie dostrzegli osobliwe pisklę, które posiadało dwie głowy.

Żółw otrzymał nazwę Squirt i Crush i po szczegółowych oględzinach został wypuszczony do oceanu wraz z innymi pisklętami.

- Przeprowadzamy inwentaryzację każdego gniazda trzy dni po wykluciu się żółwi w naturalny sposób – powiedział rzecznik Sea Turtle Patrol.

- Jest to część naszej pracy, monitorowanie gniazd odbywa się na podstawie zezwolenia z Departamentu Zasobów Naturalnych Karoliny Południowej. Znalezione pisklę nie poruszało się dobrze i miało zniekształcony pancerz - dodał rzecznik.

Zwierzęta z dwiema głowami

Dwugłowość u zwierząt zdarza się niezwykle rzadko. Mutacja, która do niej prowadzi, występuje częściej w przypadku gadów. Żółwie oraz węże są stworzeniami najczęściej dotkniętymi tą nietypową przypadłością. Należy jednak zaznaczyć, że nauka zna przypadku dwugłowości również wśród innych zwierząt np. kotów, świń, krów czy kóz.

Obraz
© Facebook.com

Dwugłowe osobniki powstają tak samo, jak ludzkie bliźniaki z zarodkami częściowo rozszczepionymi w macicy.

Obraz
© Facebook.com | Jayme Davidson Lopko

W poście opublikowanym na portalu Facebook Jayme Davidson Lopko, która znalazła żółwia, powiedziała, że jest to dopiero drugi przypadek dwugłowości, z jakim spotkała się w ciągu 15 lat przeprowadzania inwentaryzacji gniazd.

Źródło: Newsweek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)