Urządzenie od Apple niebezpieczne dla dzieci? Problem jest poważny

Urządzenie od Apple niebezpieczne dla dzieci? Problem jest poważny

AirTags mogą być niebezpieczne dla dzieci
AirTags mogą być niebezpieczne dla dzieci
Źródło zdjęć: © Getty Images | Antonio Masiello
Karolina Modzelewska
30.06.2021 12:29

Okazuje się, że jedno z urządzeń od Apple może być niebezpieczne dla małych dzieci, o czym poinformowała Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC). Chodzi o AirTagi, czyli lokalizatory emitujące zabezpieczony sygnał Bluetooth.

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) przekazała, że AirTagi od Apple mogą stanowić zagrożenie dla dzieci. Ma to związek ze źle zabezpieczoną komorą baterii lokalizatora, co sprawia, że najmłodsi mogą bez problemu wyjąć baterie.

- Pokrywka komory podczas zamykania wydaje odgłos, przypominający dźwięk, który informuje, że znajduje się na swoim miejscu, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest – zaznaczyła Delia Rickard, wiceprzewodnicząca ACCC Delia Rickard. Dodała: - wiemy, że małe dzieci mogą być zafascynowane kluczami i uwielbiają się nimi bawić, istnieje więc ryzyko, że będą miały kontakt z produktem, który jest np. przymocowywany do breloczka.

Jak donosi serwis 9to5Mac, część sprzedawców w Australii zdecydowała się na wycofanie AirTagów ze sprzedaży, powołując się na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jednym z takich podmiotów jest np. firma Officeworks. Apple zareagowało na te decyzje dodaniem do produktów ostrzegawczej etykiety, przekazało również ACCC, że AirTags są "zaprojektowane tak, aby spełniały międzynarodowe standardy bezpieczeństwa dzieci".

Według Rickard etykieta umieszczona przez Apple na produktach po zgłoszeniu problemów nie stanowi ich rozwiązania. Nie chroni to dzieci przed różnymi konsekwencjami zabawy bateriami guzikowymi, które zostały użyte w AirTagach. ACCC ostrzega, że ​​małe litowe baterie mogą spowodować zagrożenie, jeśli dojdzie do wycieku ich zawartości lub utkną w gardle, nosie lub uchu dziecka.

Jak zaznacza serwis The Verge, Komisja prowadzi dalsze rozmowy na temat bezpieczeństwa AirTagów z Apple.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)