Unia na wojnie z cyberprzestępcami

Unia na wojnie z cyberprzestępcami

Unia na wojnie z cyberprzestępcami
Źródło zdjęć: © WP.PL
29.04.2010 16:22

Komisja Europejska powoła nowa agencję zajmującą się monitorowaniem i zwalczaniem cyberprzestepczości - poinformowały europejskie portale informacyjne

Według brytyjskiej edycji tygodnika informatycznego Computerworld była to inicjatywa Rady Ministrów Unii Europejskiej, którzy wystąpili do Komisji Europejskiej o stworzenie scentralizowanej agencji zajmującej się przestępczością komputerową, zwłaszcza przestępczością w sieci.

Obraz
© (fot. AFP)

Nowa agencja policyjna nie byłaby centrum szkoleń dla policji z Unii Europejskiej, ale przede wszystkim wydziałem śledczym zajmującym się we współpracy z agendami rządowymi i biznesem państw UE, "likwidacją zagrożeń związanych z przestępczością informatyczną".

"Przestępczość ta jest transgraniczna z natury. Aby zastosować efektywne środki walki z nią potrzebna jest więc akcja ponad granicami państw Unii, międzynarodowa kooperacja i stała współpraca z organami prawa i porządku na obszarze Europy oraz między UE i krajami trzecimi" - stwierdza dokument Rady Ministrów UE, do którego dotarł "The Register".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)