Unia daje 1 mld EUR na rozwój Internetu

Unia daje 1 mld EUR na rozwój Internetu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

29.01.2009 20:03, aktual.: 29.01.2009 21:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komisja Europejska podjęła decyzję o dynamicznych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i szerokopasmowe łącza internetowe. Jest to element planu antykryzysowego UE. Na samą rozbudowę szybkich łączy internetowych ma przeznaczyć ponad miliard euro.

Nowy projekt naprawczy Komisji Europejskiej to inwestycja o łącznej wartości 5 miliardów euro. Są to niewykorzystane środki z zeszłorocznego budżetu Unii. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na opracowanie wspólnej strategii energetycznej. Z całej kwoty Unia zamierza przeznaczyć okrągły miliard euro wyłącznie na rozbudowę łączy szerokopasmowych na terenach wiejskich.

Przewodniczący Komisji José Manuel Barroso powiedział: "Cały plan naprawczy UE opiera się na inteligentnych inwestycjach. Musimy ożywić europejską gospodarkę poprzez stworzenie infostrad na obszarach wiejskich. Komisja zamierza współpracować z państwami członkowskimi nad ożywieniem unijnej gospodarki poprzez inwestycje w tych kluczowych dziedzinach. Wszystkie państwa członkowskie skorzystają na tym pakiecie środków".

Według informacji KE, aż 30 procent społeczności Europy z obszarów wiejskich nie ma dostępu do Sieci.
KE w europejskim planie naprawy gospodarczej przewiduje, że do 2010 roku wszyscy mieszkańcy Unii będą mieli dostęp do Internetu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)