UKE o cenach maksymalnych i stawkach MTR

UKE o cenach maksymalnych i stawkach MTR
Źródło zdjęć: © UKE

27.03.2008 17:06, aktual.: 27.03.2008 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

UKE rozważa nałożenie maksymalnych cen połączeń do sieci komórkowych. Chce także nowej, głębszej niż planowano obniżki stawek interkonektowych już od stycznia 2009, a nie od maja 2009 roku - poinformowała PAP w wywiadzie Anna Streżyńska, prezes UKE.

_ Przyglądamy się, czy nie będziemy ponownie nakładać cen maksymalnych na połączenia do sieci komórkowej, bo nie ma ruchu w tych cenach, pomimo, że stawki interkonektowe spadły. W ten sposób ruch w stawkach nie przekłada się na korzyści konsumentów _ - powiedziała prezes.

_ Będziemy też wywierali presję na dalszy spadek cen interkonektowych w sieciach komórkowych. W maju tego roku te ceny spadną do około 30 groszy i to już będzie duży postęp, ale będziemy wywierać presję, aby ten spadek przyspieszyć. Planujemy rozmowy z operatorami o dalszej obniżce stawek od 1 stycznia 2009. Chcemy wynegocjować większy spadek MTR-ów, niż zaplanowana na maj przyszłego roku obniżka do 27,75 groszy _ - dodała.

Streżyńska wyjaśniła, że UKE chce wprowadzić nową obniżkę stawek interkonektowych od stycznia 2009 roku, aby firmy mogły zrealizować tegoroczne plany finansowe, a przyszłoroczne budżety ustalać już w oparciu o nowe, obniżone mocniej stawki.

UKE przyjął kierunek regulacji stawek MTR, którym jest osiągnięcie poziomu odpowiadającego średniej stawce z trzech krajów UE o najniższej stawce. Harmonogram obniżania stawek został ustalony w kwietniu 2007 roku na trzy lata.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)