UKE o cenach maksymalnych i stawkach MTR

UKE o cenach maksymalnych i stawkach MTR

UKE o cenach maksymalnych i stawkach MTR
Źródło zdjęć: © UKE
27.03.2008 17:06, aktualizacja: 27.03.2008 17:16

UKE rozważa nałożenie maksymalnych cen połączeń do sieci komórkowych. Chce także nowej, głębszej niż planowano obniżki stawek interkonektowych już od stycznia 2009, a nie od maja 2009 roku - poinformowała PAP w wywiadzie Anna Streżyńska, prezes UKE.

_ Przyglądamy się, czy nie będziemy ponownie nakładać cen maksymalnych na połączenia do sieci komórkowej, bo nie ma ruchu w tych cenach, pomimo, że stawki interkonektowe spadły. W ten sposób ruch w stawkach nie przekłada się na korzyści konsumentów _ - powiedziała prezes.

_ Będziemy też wywierali presję na dalszy spadek cen interkonektowych w sieciach komórkowych. W maju tego roku te ceny spadną do około 30 groszy i to już będzie duży postęp, ale będziemy wywierać presję, aby ten spadek przyspieszyć. Planujemy rozmowy z operatorami o dalszej obniżce stawek od 1 stycznia 2009. Chcemy wynegocjować większy spadek MTR-ów, niż zaplanowana na maj przyszłego roku obniżka do 27,75 groszy _ - dodała.

Streżyńska wyjaśniła, że UKE chce wprowadzić nową obniżkę stawek interkonektowych od stycznia 2009 roku, aby firmy mogły zrealizować tegoroczne plany finansowe, a przyszłoroczne budżety ustalać już w oparciu o nowe, obniżone mocniej stawki.

UKE przyjął kierunek regulacji stawek MTR, którym jest osiągnięcie poziomu odpowiadającego średniej stawce z trzech krajów UE o najniższej stawce. Harmonogram obniżania stawek został ustalony w kwietniu 2007 roku na trzy lata.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)